Середа, 12 Грудень 2018
Головне меню
Транслятор
Ukrainian English Russian
Пошук
Повідомлення про корупцію
Банер
Зміни одне життя - Україна
Банер

Трудове законодавство

Особливості оплати відрядження у вихідні дні

Мінсоцполітики у листі надало роз'яснення щодо оплати відрядження у вихідні дні. Так, робота працівника, який спеціально відряджений для роботи у святкові й неробочі дні, оплачується у подвійному розмірі годинної або денної ставки.

Детальніше...

 

Норми тривалості робочого часу для 6-денного робочого тижня

Чинним законодавством не передбачено розроблення й затвердження в установленому порядку норми тривалості робочого часу на рік, квартал, місяць чи будь-який інший період року. Норми робочого часу, розраховані за календарем 5-денного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу й неділю, рівною кількістю часу роботи впродовж кожного робочого дня з відповідним зменшенням на одну годину часу роботи напередодні святкових і неробочих днів, що публікуються в засобах масової інформації, не реєструються в Міністерстві юстиції України, а тому можуть розглядатися як методичний посібник під час розробки норми робочого часу безпосередньо на підприємстві відповідно до прийнятого графіка роботи.

Детальніше...

 

Як оплачується листок непрацездатності, якщо працівник хворів у святкові дні?

Відповідно до частини 1 статті 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001року № 2240-ІІІ допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

Детальніше...

 

Про медичні огляди і оплату довідки про медичне обстеження

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Чинним законодавством передбачено обов’язкове проведення медичних оглядів лише для окремих категорій працівників. Так, статтею 169 КЗпП України і статтею 17 Закону України «Про охорону праці» від 14 жовтня 1992 року № 2694-ХІІ (далі — Закон № 2694) встановлено обов’язок роботодавцю за свої кошти організовувати та забезпечувати фінансування попередніх (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів таких категорій працівників:

Детальніше...

 

Порядок переведення на легшу роботу за станом здоров'я

За працівниками, переведеними згідно з медичним висновком на легшу нижчеоплачувану роботу, відповідно до частини другої статті 170 КЗпП зберігається попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення, якщо інше не передбачено законодавством.

Розмір середньої заробітної плати обчислюється виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують переведенню, відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100.

Детальніше...

 
Більше статтей...
Новини Міжгірщини
Банер
Місцеві вибори 2015
Банер
Електронне звернення
Банер
Для громадян з порушенням слуху
Банер
Офіційні веб-портали

1

12

в

Обласна "Гаряча лінія"
Банер
Календар новин
Держенергоефективність України
Банер
Банер
Статистика
На даний момент 82 гостей на сайті