Вівторок, 13 Листопад 2018

Привітали делегата І з’їзду Народних Комітетів Закарпаття

22 січня, у День Соборності та Свободи України, Петра Степановича Продана з Вучкового прийшли привітати заступник голови райдержадміністрації Іван Ледида, керівник апарату РДА Іван Бобонич, голова районної організації ветеранів України Ярослав Ковалишин, від виконкому Вучківської сільської ради — секретар Оксана Лемак та землевпорядник Марина Роман.

П.С. Продан — педагог за освітою, поет і прозаїк, заслужений працівник культури України, шанована і знана людина у нашому верховинському краї. За його активну життєву позицію у 1944 році земляки обрали Петра Продана делегатом І з’їзду Народних Комітетів Закарпаття. Події того часу, як вважає Петро Степанович, стали доленосними для всіх жителів нашого краю. Без визволення України в жовтні 1944 року, Великої Перемоги в травні 1945 року не було б і сьогоднішньої незалежної України, — каже Петро Степанович.

Чи не вперше за багато років П.С. Продан приймав удома учнів, земляків, представників влади у День Соборності та Свободи України, бо 92-річний пенсіонер просто не наважився в негоду вийти з дому. Зранку до нього прийшли школярі місцевої ЗОШ разом з директором В.В. Юриком та сільським головою В. Плискою. А в післяобідню пору з щирими привітаннями та подарунком до оселі колишнього делегата завітали представники райдержадміністрації Іван Ледида та Іван Бобонич, голова районної організації ветеранів України Ярослав Ковалишин, яких супроводжували Оксана Лемак та Марина Роман — працівники сільради.

Господар дому був приємно вражений і щиро вдячний за вшанування. Спілкуючись з гостями, Петро Степанович згадував не лише події 1944 року, а й свою педагогічну діяльність у Вучковому, що стало йому рідним. Незважаючи на свій поважний вік, у пам’яті вже немолодого пенсіонера відтворювалися фрагменти його життя, що викликало велику повагу і шану до цієї інтелігентної людини.

Прощаючись, Іван Ледида, заступник голови РДА, побажав П.С. Продану ще довгих років життя при міцному здоров’ї і своїми спогадами-розповідями вчити молоде покоління любити свій край, свою Україну.

Марія Рубець