Понеділок, 10 Серпень 2020
Головне меню
Транслятор
Ukrainian English Russian
Пошук
Авторизація
Повідомлення про корупцію
Банер
Зміни одне життя - Україна
Банер

Про звернення громадян, що надійшли у 2012 році

Протягом року в райдержадміністрацію надійшло 10 повторних звернень, що становить  2,03 % від загальної кількості звернень.

Колективних звернень – 32, що становить 6,5 % від загальної кількості звернень. Кількість заявників у колективних зверненнях  – 512.

В державні органи вищого рівня впродовж 2012  року звернулася наступна кількість громадян: в Закарпатську облдержадміністрацію – 51 заявник (в 2011 році – 105 заявників), в Адміністрацію Президента України – 27 (в 2011 році – 38). На розгляд районної державної адміністрації також надійшло 1 звернення з Кабінету Міністрів України  (2011 рік – 4). З Верховної Ради України – 4 (в 2011 році – 5). На урядову гарячу лінію у звітному періоді передзвонили 30 громадян, що порушували у зверненнях питання, які належать до компетенції районного органу виконавчої влади та органів місцевого самоврядування району  (2011 рік – 24 громадян).

Звернення також  надійшли  із Закарпатської обласної ради (4 заяви), Міністерства з надзвичайних ситуацій (1 звернення), Міжгірської районної ради – 2 звернення.

Географія місця проживання авторів звернень наступна. Найбільша кількість звернень надійшла від жителі райцентру – 123. Із Колочави та Синевира звернулося по 33 заявники. Із с. Голятин та Торуна – по 27, с. Присліп – 26, Репинного – 25, Лісківця – 21, В.Бистрого – 17, Новоселиці та Н.Студеного по 16, Соймів, Син.Поляни, Майдана, Пилипця  – по 14, Ізок, Негровця, Річки – по 10, Буківця – 6, Келечина та Вучкового – по  5,  Тюшки – 3. З-за меж району звернулося 13 заявників.

Пільгова категорія заявників представлена наступним чином: учасники війни та бойових дій – 7, члени багатодітних сімей та одинокі матері – 27, інваліди - 58, ветерани праці – 27, діти війни – 51, 1 учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 1.

Найбільша кількість звернень стосується питань соціального захисту населення – 169. В основному жителі району зверталися з проханням про  надання одноразових грошових допомог. Жителів краю також турбували питання виплати доплат до пенсій відповідно до Закону України „Про соціальний захист дітей війни”, призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, присвоєння почесного звання України „Мати-героїня” та виплати відповідних одноразових винагород, перерахунок пенсій тощо.

Варто зазначити, що з метою вирішення проблем, з якими громадяни зверталися в районну державну адміністрацію (необхідність оперативного лікування, відбудова житла, зруйнованого чи пошкодженого внаслідок пожеж та ін.), з районного бюджету спрямовано 135 тисяч гривень на виплату одноразових грошових допомог. Крім того, за ініціативи голови райдержадміністрації та сприяння народного депутата України Сергія Мошака ще 30 жителів Міжгірщини отримали одноразові грошові допомоги на загальну суму сімнадцять тисяч гривень.

Позитивно вирішувалися питання призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям заявників  із с. Присліп-Тітківці, с. Запереділля, с. Репинне. З метою захисту інтересів сім'ї Б. із с. Синевир відповідне клопотання про проведення перевірки надіслано в прокуратуру Київської області. Звернення стосовно доплат до пенсії дітям війни розглядалися управлінням Пенсійного фонду в Міжгірському районі.

З питань  земельних відносин в районну державну адміністрацію звернулося 158 громадян. У своїх зверненнях заявники порушували питання вирішення земельних конфліктів, передачі земельних ділянок,  розташованих за межами населених пунктів району,  у власність тощо.

Звернення про вирішення земельних спорів щодо земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, пересилалися за належністю у відповідні органи місцевого самоврядування. За результатами розгляду заяв щодо приватизації земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів району, головою районної державної адміністрації видавалися відповідні розпорядження.

Питання транспорту порушувалося в чотирьох  зверненнях жителів району  - це питання створення нових автобусних маршрутів, зміни графіка руху, перегляд тарифів на перевезення ( по с. Річка).   Розглянувши, за клопотанням райдержадміністрації,  колективне звернення жителів с. Лопушне, керівництво ПП «Міжгірське АТП-12138» повідомило, що готове відкрити автобусний рейсовий маршрут  із с. Лопушне щопонеділка та щоп’ятниці.

Питання праці та заробітної праці порушувалося громадянами в двадцяти двох, як і в минулому році,  зверненнях. Як і кілька років поспіль, надходили повторні звернення  щодо поновлення на роботі колишніх завідувачок сільських бібліотек с. Присліп  та с. Рекіти.

З питань охорони здоров’я в райдержадміністрацію звернулося 10 заявників. Варто зазначити, що за результатами розгляду звернень громадян із діагнозом  гостра ниркова недостатність, у четвертому кварталі 2012 року районною державною адміністрацією здійснено ряд заходів по створенню у Міжгірському районі відділення гемодіалізу (штучної нирки).

Всі звернення  щодо сприяння в лікуванні вирішувалися позитивно. Питання реконструкції ФАПу у с. Репиннне залишено на подальшому контролі.

Питання комунального господарства турбувало  32 заявників. Шість звернень стосувалося розчистки від снігу доріг у селах Синевир, Колочава, Син.Поляна, Свобода (як правило, порушені у зверненнях питання вирішувалися оперативно).

На жаль, у зв’язку з відсутністю необхідних коштів, на кінець року залишилися  невирішеними питання  завершення робіт з водорегуляції в приселку Колочава-Гирсовець, будівництва водозахисної  споруди у  с. Репинне,  капітального ремонту мостового переходу у с. Майдан (вул. Визволення), будівництва моста у с. Негровець, ремонту дороги (вул. Янчика ) в смт. Міжгір’я, ремонту  тротуару по вул. Шевченка в райцентрі (лист про необхідність обстеження підпірної стінки надіслано у Службу автомобільних доріг в Закарпатській області.

Пропозиції щодо відповідного фінансування протипаводкових робіт та ремонтних – по дорогах - надіслано в обласну державну адміністрацію.

Питання екології порушувалося в дев’яти зверненнях. Відповідні роз’яснення щодо встановлення плати за відвідування об’єктів природно-заповідного фонду надано громадянину Російської Федерації. Порушене у зверненні питання є актуальним для відвідувачів Синевирського озера та водоспаду Шипіт, тож зупинимося на розгляді цього питання більш детально. Так, водоспад Шипіт та Синевирське озеро є об’єктами природно-заповідного фонду. Відповідно до ч.2 статті 47 Закону України «Про природно-заповідний фонд» за відвідування територій та об’єктів природно-заповідного фонду їх адміністрації, а також підприємства, установи, організації і громадяни, у підпорядкуванні яких перебувають ці території та об’єкти, за погодженням із спеціально уповноваженими державними органами можуть встановлювати плату. До переліку платних послуг, які можуть надаватися бюджетними установами природно-заповідного фонду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Українит від 28 грудня 2010 року № 1913 (у редакції постанови КМУ від 2 червня 2003 року № 827), входять послуги, пов’язані з провадженням рекреаційної діяльності на території установ природно-заповідного фонду. Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 року № 1136 «Про забезпечення дотримання законодавства під час надання послуг іноземцям та особам без громадянства» за відвідування об’єктів природно-заповідного фонду встановлюються єдині тарифи для всіх споживачів (як для громадян України, так і для іноземців та осіб без громадянства). Відповідно до чинного законодавства, платні послуги, затверджені вищевказаними нормативно-правовими актами, формуються у вільному режимі і встановлюються суб’єктами господарювання самостійно (роз’яснення Державної інспекції з контролю за цінами № 32/6-9/1124 від 29.06.04. Кошти, отримані від рекреаційної діяльності, використовуються для облаштування рекреаційних місць, місць відпочинку, а саме: спорудження альтанок, столиків, лавок, перехідних містків, облаштування джерел питної води, прибирання побутового сміття в місцях відпочинку рекреантів, догляд та облаштування екологічних стежок, їх маркування, встановлення довідкових стендів, знаків, позначень тощо.

За результатами розгляду звернення жительки с. Колочава проведено прибирання від сміття берегів р. Теребля у зазначеному населеному пункті.  За результатами розгляду звернення жительки смт. Міжгір’я щодо незаконної вирубки лісу проведено перевірки районним відділом внутрішніх справ, районною прокуратурою та ДП «Міжгірське лісове господарство».

Житлові питання порушувалися в 13 зверненнях громадян. Зауважимо, що ситуація із забезпечення житлом окремих громадян є критичною, адже внаслідок  пожеж залишилися без будинків  сім'ї з Торуна, Лопушного, Синевира, Негрівця, Лозянського, Міжгір’я.  Сума одноразових грошових допомог, що виділяється у таких випадках з бюджету сільських рад та районного бюджету, не вирішує проблем, що виникають. Тож постає питання про страхування житла, адже згідно чинного законодавства ризик  випадкового  знищення  та  випадкового  пошкодження (псування)  майна  несе  його  власник,  якщо  інше не встановлено договором або законом.

Питання освіти порушувалося у семи  зверненнях. Це питання про сприяння у виділенні коштів на відкриття додаткової групи у Тюшківському  дитсадку (надано роз’яснення), реконструкції будівлі початкової школи у Прохідному під ДНЗ (надано роз’яснення), впорядкування роботи районного будинку дитячої творчості (проведено перевірку викладеної у зверненні інформації), оптимізації навчальних закладів с. В.Студений (пропозицію прийнято до уваги).  Відділом освіти надано відповідні пропозиції щодо підвозу школярів з мікрорайону Волівчик у смт. Міжгір’я.

За сприяння районної державної адміністрації Міжгірським РЕМ вирішено питання заміни трансформатора у с. Лісковець, Колочавською сільською радою організовано вирубку аварійних дерев поблизу Колочавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1,  Голятинською с/радою – у с. Голятин. За сприяння райдержадміністрації позитивно вирішено питання забезпечення скрапленим газом заявників із с. В.Бистрий. За результатами розгляду колективного звернення мешканців мікрорайону Грабовець у смт. Міжгір’я, на лист Міжгірської райдержадміністрації, ДП «Міжгірське лісове господарство» інформувало, що вирубку аварійних дерев у зазначеному мікрорайоні  заплановано на І квартал 2013 року.

Протягом звітного періоду на адресу районної державної адміністрації надійшли три анонімні звернення, які, відповідно до ч. 1 статті 8 Закону України «Про звернення громадян», не розглядалися. Це звернення-повідомлення про зловживання одного із сільських голів району, зловживання у сфері охорони здоров’я, забезпечення скрапленим газом.

Відділ з питань внутрішньої політики

та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації

 

Останнє оновлення (30 квітня 2013)

 
Правова допомога
Банер
Місцеві вибори 2015
Банер
Електронне звернення
Банер
Для громадян з порушенням слуху
Банер
Офіційні веб-портали

1

12

в

Обласна "Гаряча лінія"
Банер
Календар новин
Держенергоефективність України
Банер
Банер
Статистика
На даний момент 69 гостей на сайті