Середа, 05 Серпень 2020
Головне меню
Транслятор
Ukrainian English Russian
Пошук
Авторизація
Повідомлення про корупцію
Банер
Зміни одне життя - Україна
Банер

ВИЙДИ З «ТІНІ» І СТАНЬ СОЦІАЛЬНО ЗАХИЩЕНИМ

Чи не найголовнішою проблемою українського сьогодення є тіньова зайнятість, яка охоплює майже всі сфери українського бізнесу. Нелегальні трудові відносини та виплата працівникам заробітної плати «в конвертах» призводять до руйнівної сили, яка з кожним роком знищує економіку країни, стає підгрунтям соціальної нерівності та бідності українського населення.

Зважаючи на це, нещодавно українським урядом та особисто прем'єр-міністром України поставлено чітке завдання щодо неприпустимості тіньової зайнятості, зокрема недопущення до роботи працівників без оформлення з ними трудових відносин, зокрема у сферах та галузях торгівлі та громадського харчування, які найбільше потерпають від цього негативного явища.

В питанні легалізації трудових відносин Міжгірська районна філія Закарпатського обласного центру зайнятості (керівник – Ігор Казибрід) «не пасе задніх» та має багаторічні ефективні та плідні робочі відносини з органами Державної служби України з питань праці. Саме тому Міжгірський підрозділ служби зайнятості відповідально долучився до реалізації комплексу заходів, спрямованих на детінізацію заробітної плати та забезпечення соціальної захищеності працівників.

Підгрунтям таких заходів стало проведення широкої та насиченої інформаційно-консультаційної та роз'яснювальної роботи фахівців Міжгірської районної філії з роботодавцями селища Міжгір»я та Міжгірського району, а також з безробітними як потенційними шукачами роботи, які свої відносини з роботодавцем повинні вибудовувати на основі узаконення трудових відносин як на фундаменті, який в подальшому створюватиме соціально захищене майбутнє громадян та підніме економіку країни до відповідного рівня.

Фахівцями відділу взаємодії з роботодавцями Міжгірської районної філії проведено близько 90 зустрічей з роботодавцями селища та району з метою неприпустимості роботи працівників без оформлення з ними трудових відносин та неухильного дотримання вимог чинного законодавства щодо укладення трудових договорів. Одночасно, під час вказаних робочих зустрічей керівників підприємств було ознайомлено з повним комплексом послуг Державної служби зайнятості для роботодавців, зокрема компенсації витрат по сплаті єдиного внеску, можливості професійного навчання у відповідності до потреб конкретного роботодавця, стажування безробітних на робочому місці, спеціалізованих послуг задля вирішення кадрових потреб. Вказаний комплекс заходів Державної служби зайнятості спрямовується саме на підтримку та сприяння легальній зайнятості працівників.

Важливим елементом цієї просвітницької кампанії стали семінари, під час яких до роботодавців було донесено інформацію про необхідність дотримання вимог чинного трудового законодавства, в тому числі законодавства про оплату праці, зайнятість населення та можливі фінансові санкції в разі їх порушення, а також проведено ряд інформаційних заходів для безробітних з огляду на необхідність та важливість власної легальної зайнятості.

Практика проведення заходів засвідчила, що ефективність та результативність такої роботи може бути забезпечена тільки в тісній співпраці органів влади та місцевого самоврядування з підрозділами Державної служби з питань праці та Державної служби зайнятості.

Тому Міжгірська районна філія Закарпатського обласного центру зайнятості, звертаючись до роботодавців, принагідно закликає їх відмовитись від використання праці найманих працівників без оформлення трудових відносин, та, звертаючись до пошукачів роботи, рекомендує вийти з «тіні» і стати соціально захищеними, вимагаючи від роботодавців легального оформлення з ними трудових відносин.

Відділ взаємодії з роботодавцями Міжгірської районної філії Закарпатського ОЦЗ


 
Правова допомога
Банер
Місцеві вибори 2015
Банер
Електронне звернення
Банер
Для громадян з порушенням слуху
Банер
Офіційні веб-портали

1

12

в

Обласна "Гаряча лінія"
Банер
Календар новин
Держенергоефективність України
Банер
Банер
Статистика
На даний момент 47 гостей на сайті