Вівторок, 11 Серпень 2020

Що не можна робити під час грози

Для запобігання трагічним наслідкам, які можуть виникнути внаслідок грози, Міжгірський районний відділ Управління ДСНС України у Закарпатській області нагадує про дотримання таких правил:

- під час грози, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть усі вікна та двері. У приміщенні не повинно бути протягу, що притягує кульову блискавку;

- у приватному будинку не можна палити в печі — блискавка може проникнути в будинок через димохід. Тримайтеся подалі від електроприладів, антен, проводів — усі вони притягають розряд;

- якщо ви перебуваєте на вулиці, то уникайте високих дерев, металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева;

- якщо ви опинилися в лісі, то не ховайтеся від грози на узвишші. Знайдіть низькі дерева, що стоять поряд. Ховатися під самотнім високим деревом небезпечно для життя. Не бігайте й не плавайте.

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ! Усі електричні прилади, а також мобільні телефони, є своєрідними приймачами для кульових блискавок. Тому не користуйтеся ними під час грози.

Провідний фахівець Міжгірського районного відділу

Управління ДСНС України у Закарпатській області

старший лейтенант служби цивільного захисту

Юрій ГАНГУР