Середа, 05 Серпень 2020

Особливості призову громадян на строкову військову службу

За участі в. о. голови РДА, очільника районної призовної комісії Івана Бобонича, керівників структурних підрозділів РДА,  установ та організацій району відбувся брифінг військового комісара Міжгірського РВК Ігоря Жукова щодо особливостей організації та проведення призову громадян України на строкову військову службу

Насамперед в. о. голови РДА Іван Бобонич зауважив, що весняний призов в Україні мав розпочатися ще у квітні, проте через карантинні заходи, пов’язані із захворюваністю на COVID-19, його перенесли на травень і триватиме він до 31 липня 2020 року.

Військовий комісар Ігор Жуков проінформував, що згідно з Указом Президента України  у травні-липні 2020 року оголошено призов на строкову військову службу  придатних для цього за станом здоров'я громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або на відстрочку від призову на строкову військову службу (згідно ст.15 ЗУ “Про військовий обов’язок та військову службу”).

Призов здійснюється до Збройних сил України, Національної Гвардії України, Державної Прикордонної Служби України та Державної спеціальної служби транспорту України. Загалом терміни проведення цьогорічних призовних кампаній – травень-липень та жовтень-грудень.

Крім того, Ігор Олегович розповів на брифінгу, у якому випадку надається відстрочка (за сімейними обставинами; станом здоров’я; для здобуття освіти; для продовження професійної діяльності) та хто звільняється від призову згідно із Законом України. Зокрема, до таких відносяться громадяни України, які за станом здоров’я визнані непридатними до військової служби; які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку; виконали обов’язки служби у резерві (протягом 1 та 2 контрактів); батько або мати, рідний брат або сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів; до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах; були засуджені до позбавлення (обмеження) волі; після закінчення ВНЗ присвоєно військове (спеціальне) офіцерське звання.

– Громадяни призовного віку підлягають оповіщенню щодо їх явки до військового комісаріату для проходження медичного огляду. У разі, якщо вони за результатами медичного огляду визнані придатними за станом здоров’я та не мають права на відстрочку чи звільнення від призову, рішенням призовної комісії призиваються на строкову військову службу і отримують повістку на відправку у складі команди молодого поповнення до військової частини, – відзначив військовий комісар.

Спочатку новобранці на три місяці направляються до відповідних навчальних центрів. Відтак після закінчення навчання направляться для подальшого проходження строкової військової служби до військових частин.

На даний час термін проходження служби складає 18 місяців, для тих, хто має вищу освіту ступеня магістр – 12 місяців. За призову на строкову військову службу всі, хто у складі команди буде направлений до військової частини, отримають одноразову грошову винагороду у розмірі 3842 грн. та 370-450 грн. (в залежності від посади) щомісячного грошового забезпечення.

Було також наголошено, що за порушення правил військового обліку, неявку за викликом до військового комісаріату без поважних причин призовники притягуються як до адміністративної (накладається штраф від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-119 грн.), повторне протягом року вчинення порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-255 грн.), так і  до кримінальної відповідальності (карається обмеженням волі на строк до трьох років (кримінальний кодекс України, стаття 335).

Крім того, військовий комісар Міжгірського РВК Ігор Жуков акцентував увагу на тому, що юнаки, які проходитимуть строкову військову службу, ні в якому разі не братимуть участь в ООС на сході нашої держави.

Правова допомога