Вівторок, 04 Серпень 2020

Ліс – наше багатство. Бережіть ліс від пожеж!

Шановні мешканці та гості Міжгірського району! “Ліс – наше багатство. Бережіть ліс від пожежі!” – це гасло відоме всім з дитинства. Але рік у рік із початком спекотних сонячних днів спалахують лісові пожежі. У працівників Служби порятунку особливо напружений час. Немає кращого за ліс місця для відпочинку з його красою та величчю.

Але жителі нашого району часто не усвідомлюють значення лісів для здоров’я. Щорічно спостерігається різке збільшення кількості лісових пожеж у період свят і вихідних днів, коли велика кількість громадян відправляється в ліс на пікніки. Нерідко народні гуляння в лісі закінчуються лихом для природи та величезною проблемою для рятувальників та лісників. Зупинити лісову пожежу важко, а деколи неможливо навіть за наявності спеціальної техніки. Тому заходи з попередження лісових пожеж – протипожежна агітація, заборона відвідування лісових угідь населенням в засушливу погоду – є оперативним інструментом у боротьбі з лісовими пожежами.

Для того, щоб попередити пожежу в лісі, необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки:

– у пожежонебезпечний період не запалюйте багаття у хвойних молодняках, на ділянках ушкодженого лісу, у місцях з підсохлою травою, а також під кронами дерев;

– не кидайте незагашені цигарки та сірники, не дозволяйте дітям гратися з вогнем;

– перед відходом з лісу багаття повинно бути ретельно засипане землею або залите водою до повного припинення тління;

– не залишайте в лісі скляний посуд: під променями сонця звичайна пляшка може перетворитися на своєрідну лінзу і спричинити займання;

– не засмічуйте ліс побутовими відходами, не влаштовуйте в них смітника.

Пам’ятайте: непогашені багаття, сірники, недопалки – головні вороги лісу! Погано загашене вогнище протягом 3-5 днів приховує в собі небезпеку. Також просимо у випадках виникнення лісових пожеж терміново інформувати Службу порятунку чи найближче лісництво і надавати посильну допомогу в їх гасінні. Порушники правил пожежної безпеки будуть притягуватись до адміністративної відповідальності, а якщо пожежа завдала значних збитків, то і до кримінальної. Саме тому, Міжгірський районний відділ Управління ДСНС України у Закарпатській області звертається до Вас – будьте уважними та обережними з вогнем! Біди не буде, якщо кожен буде дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки у лісах.

Провідний фахівець Міжгірського районного відділу

Управління ДСНС України у Закарпатській області

старший лейтенант служби цивільного захисту

Юрій ГАНГУР