Середа, 05 Серпень 2020

Молодіжні консультативно-дорадчі органи

З метою сприяння участі молоді у процесах ухвалень рішень та залучення до вирішення питань соціально-економічного, політичного і культурного життя регіонів та громад, постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 р. № 1198 були затверджені типові положення про молодіжні консультативно-дорадчі органи регіонального та місцевого рівнів. Зокрема, молодіжна рада на території району може бути утворена тільки при сільській, селищній, районній радах.

До складу молодіжної ради можуть входить громадяни України віком від 14 до 35 років (за згодою), які є: представниками громадських об’єднань та/або відокремлених підрозділів громадських об’єднань, підприємств, установ, організацій, що провадять діяльність у сфері молодіжної політики і зареєстровані в установленому порядку; представниками закладів освіти, кандидатури яких подаються учнівським або студентським самоврядуванням кожного навчального закладу; жителями відповідної адміністративно-територіальної одиниці, які делегуються до складу молодіжної ради у порядку, визначеному положенням про молодіжну раду.

Також варто зазначити, що за даними репрезентативного соціологічного дослідження „Молодь України – 2019” у 2019 році спостерігалася позитивна динаміка щодо скорочення частики молоді, яка вказує на те, що місцева влада не враховує їхню думку при ухваленні рішень (з 29,4 % у 2018 році до 27,6%). Також 56,1 % молодих громадян підтвердили, що знають про функціонування при місцевих органах влади молодіжних консультативно-дорадчих органів (у т.ч. є активними членами таких органів 3,3 %, іноді беруть активну участь 7,4 %, раніше брали активну участь – 4,8 % і знають із засобів масової інформації, але не беруть участь у діяльності – 15,0 %). Однак, 37,4 % респондентів нічого не знають про діяльність таких органів. Разом з тим, майже кожна п’ята молода людина має бажання долучитись до них (17,5 %).

З огляду на це, Міжгірською райдержадміністрацію рекомендовано органам місцевого самоврядування району розглянути питання щодо утворення молодіжних рад.

Заздалегідь висловлюємо подяку за співпрацю та небайдужість щодо питань розвитку в районі молодіжної політики.

Головний спеціаліст відділу культури,

молоді та спорту райдержадміністрації Тетяна ГОРОВА

Останнє оновлення (04 червня 2020)

Правова допомога