Понеділок, 01 Червень 2020
Головне меню
Транслятор
Ukrainian English Russian
Пошук
Авторизація
Повідомлення про корупцію
Банер
Зміни одне життя - Україна
Банер

ПРОТОКОЛ № 5 позапланового засідання

районної комісії з питань ТЕБ та НС від 10 квітня 2020 р.

Головував –  голова державної адміністрації, голова  комісії  ЮРИК В.В.

Присутні    –  14 членів комісії (за окремим списком)

Запрошені  –  3  особи (за окремим списком)

І. Про об’єкти критичної інфраструктури, діяльність яких є критично необхідною і не може бути обмеженою в умовах карантину

Станом на 9 квітня 2020 року в області підтверджено гостру коронавірусну інфекцію COVID-19 у 51 хворого.

Заслухавши інформацію доповідачів з питання порядку денного, з урахуванням обговорення, враховуючи рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Закарпатської обласної державної адміністрації від 10 квітня 2020 року № 4, комісія вирішила:

1. Інформацію виступаючих з питання порядку денного взяти до уваги.

2. Затвердити „Зведений перелік об’єктів критичної інфраструктури, діяльність яких є критично необхідною і не може бути обмеженою в умовах карантину”.

3. Враховуючи рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Закарпатської обласної державної адміністрації від 10 квітня 2020 року № 4 та враховуючи особливий ризик інфікуваннякоронавірусною інфекцією COVID-19 громадян у вихідні та святкові дні:

3.1. Органам місцевого самоврядування району з урахуванням статей 29, 30, 32 Закону України „Про захист населення від інфекційних хвороб” і постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 „Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19”(із змінами) рекомендувати запровадити відповідно до законодавства додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, шляхом виконання додаткових профілактичних немедикаментозних заходів, під час вихідних та святкових днів, серед яких:

- обмежити пересування та перебування громадян в громадських місцях;

- громадянам без особливої потреби, утриматися від перебування у громадських місцях;

- громадянам не виходити на вулиці населених пунктів;

- громадянам утриматися від використання власних транспортних засобів;

- громадянам утриматися  від переміщення між населеними пунктами;

- без особливої потреби утриматися від відвідування аптек, продовольчих магазинів, автомобільних заправних станцій, тощо

Термін: у період вихідних (святкових) днів (з 13 год. 00 хв. суботи до 6 год. 00 хв. першого робочого дня після вихідних (святкових) днів

4. Виконавчим органам місцевих рад:

4.1. На підставі зведеного переліку об’єктів критичної інфраструктури, сформувати та подати на затвердження районній комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій детальний перелік об’єктів критичної інфраструктури діяльність яких є критично необхідною і не може бути обмеженою в умовах карантину.

5. Керівникам підприємств, установ, закладів та організацій всіх форм власності:

5.1. Забезпечити безперебійну/стабільну роботу об’єктів критичної інфраструктури діяльність яких є критично необхідною і не може бути обмеженою в умовах карантину.

6. Міжгірському відділенню поліції Хустського ВП ГУНП в Закарпатській області:

6.1. Забезпечити безперешкодне пересування на роботу та з роботи осіб, які працюють на об’єктах критичної інфраструктури, діяльність яких є критично необхідною і не може бути обмеженою в умовах карантину.

6.2. Під час здійснення охорони громадського порядку та патрулювання територій населених пунктів забезпечити проведення активної роз’яснювальної роботи та рекомендувати громадянам дотримуватися вищенаведених рекомендаційних профілактичних заходів.

7. Контроль за виконанням рішення районної комісії з даного питання покласти на головного спеціаліста з питань цивільного захисту, режимно-секретної, мобілізаційної та оборонної роботи райдержадміністрації (Василя МАРКОВИЧА) та Міжгірське відділення поліції Хустського ВП ГУНП в Закарпатській області (Віталій ЖАБА)

ІІ. Про протипожежний захист лісів районe у літній пожежонебезпечний період 2020 року

З настанням весняно-літнього пожежонебезпечного періоду відмічається збільшення кількості пожеж через необережне поводження з вогнем, спалювання залишків рослинності, дитячих пустощів тощо. Через часті випадки спалювання сухої рослинності наносяться значні матеріальні та екологічні збитки. Зростає  небезпека розповсюдження таких пожеж у лісові масиви, на дачні ділянки, об`єкти різних форм власності, населені пункти, хлібні масиви, що може призвести до непередбачених наслідків.

Випадки пожеж внаслідок необережності при спалюванні сухої трави чи горючого сміття, розведення багать біля та безпосередньо в лісових масивах,  на  підприємствах стаються майже щодня. Факти загорянь чагарників та сухої трави несуть значну загрозу розповсюдження пожеж на лісові масиви, забруднення навколишнього середовища.

Крім цього, в результаті відсутності надійних джерел водопостачання, доріг та під’їздів до місць гасіння пожеж вони призводять до значних матеріальних затрат підрозділів ДСНС України.

Заслухавши інформацію доповідача з питання порядку денного, з урахуванням обговорення, комісія вирішила:

1. Інформацію виступаючого з питання порядку денного взяти до уваги.

3. Виконавчим комітетам місцевих рад:

3.1. Розглянути на засіданнях виконкомів питання щодо протидії пожежам у природних екосистемах, затвердити та організувати виконання заходів з протипожежного захисту лісових масивів, лісопаркових і рекреаційних зон, заповідних територій, сільгоспугідь.

3.2. Приділити особливу увагу здійсненню наступних заходів:

організація і проведення практичних дій по відпрацюванню взаємодії сил та засобів, що згідно з мобілізаційними планами ліквідації лісових пожеж залучаються до їх гасіння;

забезпечення, з настанням сухої спекотної погоди, постійного патрулювання ділянок лісу, найбільш небезпечних в пожежному відношенні місць масового відпочинку громадян, що прилягають до лісових масивів.

Термін: під час пожежонебезпечного періоду  2020 року

3.3. Заборонити відвідування населенням лісів і в’їзд до них автомобільного транспорту та інших механізмів за винятком тих, що використовуються для потреб лісового та мисливського господарства.

Термін: у період дії карантинних обмежень та під час пожежонебезпечного періоду  2020 року

4. Державному підприємству «Міжгірське лісове господарство», Державному підприємству Верхньогірське лісове господарство», Національному природному парку «Синевир»:

4.1. Забезпечити:

утримання в працездатному стані мотопомп та іншої пристосованої техніки;

придбання та зосередження у визначених місцях необхідної кількості ранцевих оприскувачів, мотопомп, вогнегасників;

створення резерву пально-мастильних матеріалів;

створення і оновлення мінералізованих смуг, протипожежних розривів, ремонт та будівництво водоймищ, доріг протипожежного призначення, а також утримання їх у належному стані;

очищення лісових масивів від захаращень, тощо;

залучення сил і засобів прилеглих лісофондоутримувачів та місцевого населення для надання Міжгірському районному відділу Управління ДСНС України в Закарпатській області допомоги із ліквідації пожеж в екосистемах, у разі виникнення пожеж у важкодоступних місцях та на територіях, які не належать лісофондоутримувачам, у тому числі на полонинах.

Термін: протягом пожежонебезпечного періоду

4.2. Встановити цілодобовий моніторинг виникнення пожеж у природних екосистемах, зокрема з використанням систем дистанційного спостереження та забезпечити своєчасне залучення лісокористувачів, Міжгірський районний відділ Управління ДСНС України в Закарпатській області, служб цивільного захисту, власників земельних ділянок, волонтерів та місцевого населення до гасіння пожеж на початкових стадіях їх виникнення.

Термін: протягом пожежонебезпечного періоду

4.3. Забезпечити у повному обсязі виконання вимог „Правил пожежної безпеки в лісах”.

Термін: постійно

4.4. Організувати проходження навчання посадових осіб з питань цивільного захисту та пожежно-технічного мінімуму в навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Термін: за окремим планом

4.5. Для забезпечення гасіння лісових пожеж створити пожежні команди з цілодобовим чергуванням.

4.6. Привести в належний стан техніку, мотопомпи та пожежний інвентар,   що залучається для гасіння лісових пожеж у відповідності до затверджених мобілізаційних планів.

4.7. Забезпечити бригади, що залучаються до гасіння лісових пожеж, достатньою кількістю пожежного інвентарю, первинних засобів пожежогасіння, засобами зв’язку.

4.8. Визначити місця зосередження та зберігання пожежного інвентарю, первинних засобів пожежогасіння, ранцевих оприскувачів, з метою їх оперативного використання для гасіння пожеж.

4.9. Створити та тримати в постійній готовності необхідний запас пально-мастильних матеріалів.

Термін: невідкладно

4.10. Забезпечити цілодобове чергування персоналу на підвідомчих дільницях з метою оперативного опрацювання інформації про пожежі та прийняття заходів із їх гасіння.

Термін: протягом пожежо-небезпечного періоду

4.11. Забезпечити створення та поновлення мінералізованих смуг у лісових масивах, протипожежних розривів, проведення ремонту та будівництво пожежних водоймищ і доріг протипожежного призначення та утримання їх у належному стані, очищення лісових масивів від захаращень, насамперед прилеглих до населених пунктів, у межах просік, де проходять повітряні лінії електропередач, нафто-, газо-, продуктопроводи.

Термін: протягом пожежо-небезпечного періоду

4.12. Провести відпрацювання практичних дій із взаємодії сил та засобів, що залучаються, згідно з мобілізаційними планами, до ліквідації великих лісових пожеж.

Термін: до 10 травня 2020 року

4.13. З метою попередження, а також своєчасного виявлення осередків лісових пожеж та вжиття заходів щодо їх ліквідації з настанням сухої, жаркої погоди, організувати постійне патрулювання силами лісогосподарських підприємств та лісництв ділянок лісу, найбільш небезпечних у пожежному відношенні, місць масового відпочинку громадян, що прилягають до лісових масивів, сільгоспугідь тощо.

Термін: протягом пожежо-небезпечного періоду

4.14. Організувати висвітлення в засобах масової інформації питання небезпечності лісових пожеж та матеріалів, направлених на їх попередження.

Термін: протягом пожежо-небезпечного періоду

4.15. Організувати розміщення біля лісових масивів та безпосередньо в них знаків пожежної безпеки, широкоформатних панно з наглядними матеріалами на протипожежну тематику попереджувального характеру.

Термін: до 10 травня 2020 року

4.16. Підготувати та здійснити випуск малоформатної друкованої продукції на протипожежну тематику. Організувати її розповсюдження серед населення.

Термін: протягом пожежо-небезпечного періоду

4.17. Створити запас картографічних матеріалів на лісові масиви з поділом на квартали для забезпечення управління силами під час гасіння лісових пожеж. Відпрацювати порядок забезпечення такими матеріалами районний відділ Управління ДСНС України в Закарпатській області під час їх залучення до гасіння лісових пожеж.

Термін: до 10 травня 2020 року

4.18. Інформацію щодо готовності лісофондоутримувачів області до локалізації і ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних із лісовими пожежами надавати Міжгірському відділу Управління ДСНС України у Закарпатській області за формами згідно додатків 1 і 2.

Термін: щомісячно до 25-го числа, упродовж пожежонебезпечного періоду

4.19. Під час підготовки та подання інформації згідно пункту 4.16 цього рішення забезпечити подання інформації за наростаючим підсумком щодо:

висвітлення в засобах масової інформації питання небезпечності лісових пожеж та матеріалів, направлених на їх попередження, розміщення біля лісових масивів та безпосередньо в них знаків пожежної безпеки, широкоформатних панно з наглядними матеріалами на протипожежну тематику попереджувального характеру, тощо;

кількості проведених рейдів та виявлених порушників, кількості та чисельності патрулів, кількість накладених штрафів та їх суми;

кількості та площ пожеж у екосистемах, з них безпосередньо у лісових масивах, іншу актуальну інформацію із порушеного питання.

Термін: щомісячно до 25-го числа, упродовж пожежонебезпечного періоду

4.20. Забезпечити влаштування (відновлення) лісових доріг протипожежного призначення до місць проведення рубок, лісовалів, інших місць із великими порубочними залишками деревини, сухостою, інших потенційних пожежонебезпечних місць (ділянок, масивів). Забезпечити їх обладнання шлагбаумами або іншими мобільними засобами обмеження несанкціонованого проїзду.

Термін: до кінця 2020 року

5. Міжгірському районному відділу Управління ДСНС України в Закарпатській області

5.1. Забезпечити узагальнення отриманої інформації та відповідне інформування районної комісії за формами згідно додатків 1 і 2 та у розрізі виконання пункту 4.18 цього рішення.

Термін: щомісячно до 1-го числа

6. Державному підприємству «Міжгірське лісове господарство», Державному підприємству Верхньогірське лісове господарство», Національному природному парку «Синевир», органам місцевого самоврядування,Міжгірському районному відділу Управління ДСНС України в Закарпатській області:

6.1. Проаналізувати стан розроблення (уточнення, коригування, затвердження)  мобілізаційно-оперативних планів ліквідації лісових пожеж, їх актуальність і практичність у використанні.

6.2. Здійснити належний аналіз усіх випадків локалізації та гасіння пожеж, що загрожували виникненню лісових пожеж з початку 2020 року, кількості залучених сил та засобів, вжитих заходів із покращення протипожежного захисту лісів у літній пожежонебезпечний період 2019 року.

Термін: квітень-травень 2020 року

6.3. Налагодити взаємодію щодо моніторингу пожежної ситуації на місцях, організації належного взаємоінформування про всі випадки локалізації та гасіння пожеж, що загрожують виникненню лісових пожеж, про сили та засоби задіяні для локалізації та гасіння лісових пожеж на ранніх стадіях їх виникнення.

6.4. Активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу серед місцевого  населення щодо недопущення спалювання сухої рослинності та поживних залишків в разі надходження штормової інформації про високий та надзвичайний рівень пожежної небезпеки, участі у гасінні великих лісових пожеж в разі їх виникнення, тощо.

Термін: постійно, упродовж пожежо-небезпечного періоду 2020 року

7. Державному підприємству «Міжгірське лісове господарство», Державному підприємству Верхньогірське лісове господарство», Національному природному парку «Синевир», Міжгірському районному відділу Управління ДСНС України в Закарпатській області:

7.1. Забезпечити оперативну локалізацію та гасіння лісових пожеж на ранніх стадіях їх виникнення.

7.2. Не допускати неконтрольованого поширення лісових пожеж та їх переростання у масштабні.

7.3. Забезпечити максимальне залучення підпорядкованих підрозділів, наявних сил і засобів, незалежно від попередньої оцінки масштабів та складності лісової пожежі. При потребі забезпечити повне розгортання зведених загонів та залучення сил і засобів інших дільниць на території району.

Термін: постійно, упродовж пожежонебезпечного періоду 2020 року

8. Контроль за виконанням рішення районної комісії з даного питання покласти на Міжгірський районний відділ Управління ДСНС України у Закарпатській області (Святослава СМІЩУКА).

ІІІ. Про затвердження заходів щодо запобігання виникненню пожеж в природніх екосистемах і оперативного реагування на них на території району у 2020 році.

(Святослав СМІЩУК)

Заслухавши інформацію доповідача з питання порядку денного, з урахуванням обговорення, з метою запобігання виникненню пожеж в природніх екосистемах і оперативного реагування на них на території району комісія вирішила:

1. Інформацію виступаючого з питання порядку денного взяти до уваги.

2. Затвердити «Заходи щодо запобігання виникненню пожеж в природніх екосистемах і оперативного реагування на них на території району у 2020 році» (додаються).

3. Головному спеціалісту з питань цивільного захисту, режимно-секретної, мобілізаційної та оборонної роботи райдержадміністрації:

3.1. Довести до визначених виконавців «Заходи щодо запобігання виникненню пожеж в природніх екосистемах і оперативного реагування на них на території району у 2020 році»

Термін: невідкладно

4.       Відповідальним виконавцям Заходів забезпечити їх виконання та своєчасне інформування Міжгірський відділ Управління ДСНС України у Закарпатській області про виконану роботу.                                                         

Терміни: згідно встановлених строків

5. Контроль за виконанням рішення районної комісії з даного питання покласти на Міжгірський районний відділ Управління ДСНС України у Закарпатській області (Святослава СМІЩУКА).

Голова районної комісії                                                   Василь ЮРИК

Секретар районної комісії                                               Василь МАРКОВИЧ

 

 
Правова допомога
Банер
Місцеві вибори 2015
Банер
Електронне звернення
Банер
Для громадян з порушенням слуху
Банер
Офіційні веб-портали

1

12

в

Обласна "Гаряча лінія"
Банер
Календар новин
Держенергоефективність України
Банер
Банер
Статистика
На даний момент 18 гостей на сайті