П'ятниця, 03 Квітень 2020

ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ – ЗАПОРУКА ПРОФЕСІЙНИХ УСПІХІВ

Міжгірською районною філією Закарпатського ОЦЗ у 2019 році організовано професійне навчання для 121 безробітного. Навчання в основному проводилося шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях.

Професіоналізм – вимога будь-якого роботодавця до майбутнього працівника, а тому служба зайнятості пропонує безробітним професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації під гарантоване працевлаштування. Основною метою професійного навчання є набуття та вдосконалення професійних знань, умінь і навичок особою, відповідно до її покликання та здібностей, що забезпечує рівень професійної кваліфікації для професійної діяльності та конкурентоспроможності на ринку праці.

Професійне навчання безробітних організовується на замовлення роботодавця або самозайнятості, провадження підприємницької діяльності та здійснюється перш за все у навчальних закладах, в тому числі ЦПТО ДСЗ (центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості), а також у випадку професійного навчання шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях у працедавців.

В поточному році четверо безробітних Міжгірської районної філії вже пройшли навчання шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях у роботодавців за професіями продавець продовольчих, продавець непродовольчих товарів, брокер, бармен та були працевлаштовані. Один безробітний навчався на курсах цільового призначення з підвищення кваліфікації у Львівському ЦПТО ДСЗ за напрямом "Досягнення успіху у підприємницькій діяльності через розвиток самомотивації"

Значним поштовхом безробітних до підвищення рівня кваліфікації та конкурентоспроможності на ринку праці є участь в проведенні семінарів з презентації послуг з професійного навчання, у тому числі послуг ЦПТО. Так, з початку поточного року проведено 5 таких семінарів за участю 37-ми осіб. На цих семінарах постійно наголошується те, що всі види навчання за робітничими професіями що проводяться службою зайнятості є безкоштовними і здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Служба зайнятості пропонує безробітним під конкретне замовлення роботодавців навчання за 95-ти ліцензованими робітничими професіями.

Професійне навчання за направленням служби зайнятості – реальна економія коштів як для безробітного так і для роботодавця.

Оксана Дубів

провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних

Міжгірської районної філії Закарпатського ОЦЗ

Останнє оновлення (24 лютого 2020)