Понеділок, 24 Лютий 2020

Проінформований – значить попереджений!

Багато хто з нас мріє про хорошу роботу, високу заробітну плату, добробут сім'ї. Але не отримавши це на території України наші земляки намагаються виїхати в інші країни у пошуках більших зарплат та гідних умов життя. Виїжджаючи за кордон, більшість з них працюють там нелегально. Тому, сьогодні у Міжгірській районній філії Закарпатського ОЦЗ відбувся семінар «Ризики нелегальної трудової міграції». Мета якого - роз’яснення основних ризиків, які можуть виникнути в процесі нелегального працевлаштування за кордоном, а також правова захищеність легального працевлаштування.

На початку заходу фахівець відділу активної підтримки безробітних Євгенія Бундзяк наголосила, що нелегальна трудова міграція набирає обертів і питання стосовно цього розглядають у всіх країнах Європи, особливо в Чеській та Польській республіках.

У рамках семінару були розглянуті такі питання, як: що таке «трудова міграція»; які основні ризики нелегальної трудової міграції; торгівля людьми як глобальна проблема. Учасники семінару також ознайомилися з правовою базою захисту громадян України від протиправних дій внаслідок нелегальної міграції та торгівлі людьми.

Всі безробітні прийняли активну участь у вправі «Міфи та факти», переглянули відеофільм «Робота за кордоном: які пастки чекають на українців», а учасники заходу, які працювали за кордоном, мали змогу поділитись власним досвідом.

Семінар виявився повчальним та цікавим. Запрошені даного заходу зробили висновок, що легальне працевлаштування за кордоном може вберегти від не виваженого кроку та ризику потрапити в трудове рабство.

Даний захід також покликаний не тільки допомогти усвідомити переваги та недоліки трудової міграції, але й спрямувати безробітних на активне використання можливостей, які надаються службою зайнятості щодо працевлаштування, професійного навчання, тимчасової зайнятості та започаткування власної справи.

Відділ активної підтримки безробітних

Міжгірської районної філії Закарпатського ОЦЗ

Останнє оновлення (10 лютого 2020)

Правова допомога