Четвер, 17 Жовтень 2019

Відправка юнаків на строкову військову службу

Цими днями у Міжгірському районному військовому комісаріаті у рамках осінньої призовної кампанії відбулася перша відправка юнаків на строкову військову службу. Ряди Збройних сил України поповнили хлопці з Верховини, серед яких Андрій Гурзан (с. Лісковець), Дмитро Кузнецов (с. Н. Студений) та міжгірець Ярослав Цендра.

З побажаннями легкої служби, словами підтримки до юнаків та вдячності до їх рідних звернувся військовий комісар Міжгірського РВК, підполковник Валентин Петрук, запевнивши при цьому, що їх діти проходитимуть службу в добрих умовах та в жодному разі не залучатимуться до виконання бойових дій у зоні проведення Операції об’єднаних сил.

Крім того, за словами Валентина Борисовича, вони насамперед будуть направлені у навчальний центр, який знаходиться у смт. Старичі Львівської області. До речі, цьогоріч призов молодого поповнення для комплектування ЗС України сплановано провести через навчальні центри з метою отримання військово-облікових спеціальностей.

Нагадаємо, цього року призову на строкову військову службу, який розпочався з 1 жовтня і триватиме до 31 грудня поточного року, підлягають громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку. У ході призовної кампанії основний акцент буде зосереджено на ретельне вивчення особистих якостей призовників (їх ділові, морально-психологічні якості, стан здоров’я, фізичний розвиток, освітню і спеціальну підготовка та сімейний стан). Згідно з Законом "Про військовий обов’язок і військову службу" термін служби в армії для юнаків, які не мають вищої освіти, становить 18 місяців, для тих, хто має ступінь спеціаліста або магістра – 12 місяців. Також варто зауважити, що попри підвищення призовного віку до 20 років, юнаки 18-19 років мають можливість за бажанням пройти службу в армії на контрактній основі.