Четвер, 17 Жовтень 2019

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ: УБЕРЕЖІТЬ СЕБЕ І БЛИЗЬКИХ!

Здавалося б, на початку ХХІ ст. вираз „торгівля людьми” взагалі не мав би існувати ні як лінгвістична одиниця, ні як явище, його місце мало би бути лише в історичних монографіях чи в словниках застарілих виразів. Страшно уявити, що в епоху інформаційного суспільства, на фоні останніх технологічних проривних

проектів, загалом на сучасному етапі розвитку людства воно може існувати. Втім, на противагу всім моральним, етичним, релігійним, світоглядним і т.п. чинникам торгівля людьми і рабство, як її різновид, не просто існують в поодиноких випадках, ні – вони трансформуються, видозмінюються, розвиваються далі, набуваючи все нових і нових форм та видів.

Щорічно по всьому світу жертвами торгівлі людьми стає декілька мільйонів людей. Найчастіше їх примушують займатися проституцією, брати участь у створенні продукції сексуального змісту, приневолюють до важкої і небезпечної низькооплачуваної праці, жебрацтва, або використовують як донорів людських органів і тканин для незаконних операцій.

На сьогоднішній день торгівля людьми розвивається надзвичайно досить швидкими темпами, вона є одна з найприбутковіших сфер міжнародної кримінальної злочинності і поширена по всьому світу, на всіх континентах. Прибуток від неї, за даними Європолу, оцінюється з десятки мільярдів доларів щорічно, постійно зростаючи: від 19 млрд. 2009 року до близько 47 млрд. 2018 року. Більший прибуток приносить лише торгівля наркотиками та зброєю.

Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не робить різниці між багатими і бідними державами. За даними ООН, людей продають у рабство в 127 країнах світу. В 11 державах відмічений „дуже високий” рівень активності викрадачів людей, серед них – Росія, Україна, Білорусь, Молдова і Литва. Тому Ви завжди повинні знати свої права й бути готовими їх захистити. Якщо Ви плануєте їхати на роботу за кордон, Вам необхідно отримати достовірну інформацію про майбутню роботу та умови життя за кордоном.

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНИХ ПОЇЗДОК ЗА КОРДОН

1. Обережно з паспортом! Ніколи нікому не віддавайте свій паспорт, окрім як працівникам посольств та прикордонних пунктів пропуску. Це Ваш ідентифікаційний документ і він повинен завжди бути у Вас. Якщо Ви загубили свій паспорт або ж його відібрали у Вас силою, звертайтеся до посольства або консульства України у відповідній країні.

2. Зробіть ксерокопії всіх важливих документів! Ще до виїзду зробіть ксерокопії Вашого паспорта, візи, страхового полісу та будь-яких інших документів, пов’язаних з поїздкою. Тримайте їх у безпечному місці окремо від оригіналів. Крім того, залишіть копії своїм рідним та/ або друзям в Україні.

3. Не виїздіть із країни, доки не отримаєте чіткої контактної інформації про місце, де Ви будете працювати та про безпечне надійне місце проживання.Повідомте рідним та/ або друзям про детальне місце свого перебування за кордоном, а також залишіть їм детальну інформацію про Вашого роботодавця.

4. Будьте готові до надзвичайних ситуацій! Занотуйте контактну інформацію посольства/ консульства України в країні, до якої збираєтесь, та негайно зв’яжіться зі співробітниками відповідної установи в скрутній ситуації.

5. Довідайтеся, як убезпечити себе від потрапляння до тенет торгівців людьми. В Україні діють деякі злочинні групи, які продають людей у рабство за кордон під прикриттям обіцянок законного працевлаштування. Пам’ятайте, ніхто не захищений від таких небезпечних ситуацій.

Якщо Ви стали жертвою торгівлі звертайтесь за телефонами: сектор сім’ї та молоді Міжгірської райдержадміністрації: (03146) 2-28-52; Національна „гаряча лінія” з протидії торгівлі людьми: 0-800-505-501 (дзвінки безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні), 527 – безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Life та Beeline.Також особа може  отримати корисну інформацію на сайті: www.migrantinfo.org.ua.

Головний       спеціаліст        сектору

сім’ї та молоді райдержадміністрації                                           Я. ЩУР