П'ятниця, 06 Грудень 2019

Завершилися навчальні збори з резервістами та військовозобов’язаними

Територіальна оборона відіграє важливу роль у обороноздатності держави, адже вона організовується й здійснюється у той час, коли військові частини ведуть бойові дії на лінії зіткнення з противником. Її основні завдання – підтримання правового режиму воєнного стану, охорона та захист державного кордону, забезпечення умов для надійного функціонування органів державної влади, військового управління, стратегічного (оперативного) розгортання військ (сил), а також охорона та оборона важливих об’єктів і комунікацій, боротьба з диверсійно-розвідувальними групами, іншими озброєними і антидержавними незаконно утвореними формуваннями агресора.

Цьогоріч згідно з відповідними розпорядчими документами на території Закарпатської області були сплановані десятиденні навчальні збори з резервістами та військовозобов’язаними, які призначені для доукомплектування бригади територіальної оборони, що дислокується на території Закарпаття і спланована до формування у разі оголошення воєнного стану. У навчальних зборах, які проводилися на території Виноградівського району, брали участь й жителі Міжгірщини. Серед бажаючих покращити військову підготовку – представники освіти, медицини, органів місцевого самоврядування, лісового господарства району тощо.

За словами військового комісара Міжгірського РВК, підполковника Валентина Петрука, неодноразово на навчальні збори резервістів у добровільному порядку залучаються - старший лейтенант запасу Іван Ярема (ДП “Міжгірське лісове господарство”), старший лейтенант запасу Іван Міщанин (Синевирська ЗОШ І-ІІІ ст.), які вміло діляться набутим досвідом з призваними військовозобов’язаними. Крім того, Валентин Богданович відзначив сільського голову с. Новоселиця Федора Качайла та директора Колочавської ЗОШ І-ІІІ ст. Михайла Кия.

З учасниками зборів проводилися заняття, які включали тактичну, вогневу, тактико-спеціальну, інженерну, військово-медичну підготовки тощо. Крім цього, вони могли попрактикуватися у стрільбі зі стрілецької зброї АК-74, РПК-74, кулемета Дегтярьова, пістолета Макарова, приведенні індивідуальної зброї до бойової готовності, метанні ручної гранати тощо. Особовий склад забезпечувався триразовим харчуванням у стаціонарних їдальнях, військовою формою, медичним обслуговуванням.

Військовозобов’язані навчалися несенню служби на блокпостах, охороні та обороні важливих об’єктів, боротьбі з диверсійно-розвідувальними групами противника, його пошуком і знищенням, несенню патрулювання, роботі з вибухонебезпечними предметами, встановленню та розмінуванню мінних загороджень, організації, порядку охорони й оборони державного кордону, а також практичним заняттям з надання першої медичної допомоги при отриманні травм, вогнепальних поранень.

Загалом, як повідомляють у райвійськкоматі, у навчальних зборах можуть брати участь військовозобов’язані віком від 18 до 60 років, які перебувають на військовому обліку в Міжгірському РВК та придатні за станом здоров’я до військової служби в підрозділах територіальної оборони, ті, які відслужили строкову військову службу та перебувають на обліку у військовому комісаріаті, а також котрі за тих чи інших обставин не проходили військову службу, але придатні до неї за станом здоров’я, особи призовного віку (за умови підписання контракту на 3 роки), резервісти оперативного резерву.

Згідно з нормативно-правовими документами, військовозобов’язані і резервісти (як за контрактом, так і оперативного резерву) мають соціальні пільги та гарантії. Зокрема, компенсується вартість проїзду або здійснюється їх доставка військовим комісаріатом, гарантується державне страхування на час зборів.

Щодо фінансового забезпечення, то грошові виплати резервістам і військовозобов'язаним прив'язані до розмірів мінімального прожиткового мінімуму на місяць для працездатних осіб та мінімальної заробітної плати, встановлених на поточний рік. Здійснення виплат проводиться військовими частинами, установами, які організовують збори, шляхом зарахування коштів на платіжні картки банківської установи.

Крім того, за весь період навчання, включаючи час проїзду до місця його проведення і назад, зберігається місце роботи, займана посада та середній заробіток як на основній, так і на сумісних роботах.

Останнє оновлення (01 жовтня 2019)