П'ятниця, 06 Грудень 2019

Стартує призовна кампанія на строкову військову службу

Днями у райдержадміністрації відбувся брифінг з актуальних питань підготовки та проведення осіннього призову у жовтні-грудні поточного року. Участь у важливому заході взяли військовий комісар Міжгірського РВК, підполковник Валентин Петрук, заступник голови РДА, голова районної призовної комісії Ганна Вощепинець, керівник апарату РДА Іван Бобонич, а також представники освітніх установ та інших організацій району.

Військовий комісар Міжгірського РВК Валентин Петрук відзначив, що згідно з Указом Президента України, відповідних розпоряджень голови ОДА та РДА, військового комісара у жовтні розпочинається осінній призов на строкову військову службу, який закінчиться у грудні поточного року. Призову (виклику на призовні комісії) підлягають громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку.

За словами підполковника, призов громадян України на строкову військову службу є державною справою, яка організовується та здійснюється районною державною адміністрацією, виконкомами місцевих рад у взаємодії з районним військовим комісаріатом. Крім того, керівники підприємств, установ, організацій і навчальних закладів, незалежно від підпорядкування та форм власності, на вимогу військових комісаріатів мають забезпечувати своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць.

Валентин Богданович акцентував увагу на тому, що у ході призовної кампанії основна увага зосереджуватиметься на ретельному вивченні особистих якостей призовників, стану їх здоров’я, фізичного розвитку, освітньої і спеціальної підготовки, сімейного стану. Наголосив, що призвані військовослужбовці на строкову військову службу до участі в ООС не залучаються. Призов молодого поповнення для комплектування ЗС України планується провести в тому числі і через навчальні центри для отримання ними дефіцитних військово-облікових спеціальностей.

Крім того, підполковник розповів, хто здійснює призов, як має діяти призовник при отримані повістки, на які соціальні гарантії може розраховувати та адміністративну чи кримінальну відповідальність за ухилення від призову в армію.

Призовники, яким надійшла повістка районного військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт і у строк, зазначені у документі, – відзначив військовий комісар Валентин Петрук, – Якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України. Ті, які змінили місце проживання, повинні в семиденний строк прибути до районного (міського) військового комісаріату за новим місцем проживання для взяття їх на військовий облік.

Говорили на брифінгу і про поважні причини неприбуття призовників на призовні дільниці у строк, установлений військовим комісаріатом, категорії громадян, які не підлягають призову чи мають право на відстрочку тощо. Акцентувалася увага й на тому, що право на отримання відстрочки від призову має бути підтверджене відповідними документами, які призовники мають особисто подавати у військовий комісаріат.

Присутні також отримали вичерпні відповіді на питання, які їх найбільше цікавили.