Середа, 18 Вересень 2019

Пам’ять про захисників Вітчизни житиме у віках

Згідно з Указом Президента України Володимира Зеленського №621/2019 на державному календарі значиться ще одна важлива дата – національний День пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни. Вона відзначатиметься щорічно 29 серпня і стане виявом увічненої шани до справжніх героїв-патріотів своєї держави, які віддали найдорожче – життя за неї.

З приводу цієї важливої події у малому залі засідань райдержадміністрації та райради 29 серпня відбувся захід з ушанування пам’яті Героїв, на якому були присутні голова РДА Василь Юрик, секретар селищної ради Мирослава Пішта, керівник апарату райдержадміністрації Іван Бобонич, учасники АТО, громадськість краю.

Ведуча зібрання Галина Рекіта з почуттям гордості і водночас з болем у душі розповідала про мужність і відвагу військовослужбовців та учасників добровольчих формувань, які сміливо стали на захист незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України за агресивних зазіхань ворожих сил, загинувши смертю хоробрих. Серед них і уродженці Міжгірщини – Олександр Ігнатишин, Василь Росоха, Василь Пойда, Сергій Цімбота, Руслан Рущак і Віктор Маркусь, які яскраво продемонстрували любов до Вітчизни, розпрощавшись з життям в ім’я її утвердження самостійності у розквіті своїх сил. Їх немеркнучий бойовий приклад, патріотичний дух слугуватиме не одному верховинському поколінню для наслідування, зміцнюватиме віру земляків у щасливе майбутнє рідної країни, її розквіт у світовій спільноті. Змістовний відеоролик у залі воскрешував їх постаті живими у військовій формі, нескореними, героїчними і мужніми, суворими і усміхненими… Таким би жити і радіти серед рідних, друзів… Та доля, на жаль, судила по іншому. Усвідомлюючи ризик, вони без вагань стали на захист своїх співвітчизників, Батьківщини.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять про них, а відтак відбулося покладання квітів до обелісків та пам’ятників Героям-захисникам України.