Субота, 07 Грудень 2019

„Створення екосистеми політики у молодіжній сфері”

В Україні реалізується багато чудових та ефективних інструментів для роботи з молоддю. З метою забезпечення ефективної політики у молодіжній сфері, зокрема – на обласному та місцевому рівні, Міністерство молоді та спорту України у партнерстві з ЮНІСЕФ та Фондом

ООН у галузі народонаселення в Україні створює перелік ефективних інструментів для роботи з молоддю. Проект реалізується у рамках ініціативи „Створення екосистеми політики у молодіжній сфері”, яка складається з трьох основних елементів: політика, аналітика, практика, - та відповідає на такі основні питання:

Що таке молодіжна політика?

Які нормативно-правові акти регулюють молодіжну політику на різних рівнях?

Хто є провайдерами молодіжної політики?

Які існують дослідження, аналітичні данні, соціологічні дослідження, опитування у молодіжній сфері?

Які існують міжнародні документи, які допомагають ефективніше впроваджувати молодіжну політику в Україні?

Як відбувається фінансове забезпечення молодіжної політики на різних рівням?

Які існують ефективні інструменти та кращі практики для роботи з молоддю?

Які проекти реалізуються в молодіжній сфері?

Які існують партнерські організації, що реалізують молодіжну політику?

База даних ефективних інструментів для роботи з молоддю, як третій елемент ініціативи „Створення екосистеми політики у молодіжній сфері”, дозволить поширити дієві інструменти для роботи з молоддю, забезпечить обмін досвідом та створить комунікаційну платформу між різними провайдерами у молодіжній сфері. Всі інструменти будуть доступні онлайн для користування громадами/молодіжними працівниками/молодіжними центрами/громадськими організаціями/ОТГ/установами, що працюють з молоддю/іншими зацікавленими. Інструментом може бути проект/методологія/підхід/алгоритм, який Ви використовуєте для роботи з молоддю. Інструменти стосуються таких сфер:

- громадянська залученість та участь (залучення молоді до волонтерської та громадської діяльності, підвищення участі молоді у процесах прийняття рішень, створення консультативно-дорадчих органів, питання створення механізмів підтримки щодо впровадження громадянської освіти, національно-патріотичне виховання, тощо);

- неформальна освіта (здобуття знань, навичок та інших компетентностей поза системою формальної освіти ("soft skills"), інтелектуальний розвиток, підготовка фахівців, які працюють з молоддю, розвиток молодіжних центрів);

- зайнятість молоді (перше робоче місце, молодіжне підприємництво, інноваційний розвиток, профорієнтація, створення для молоді нових робочих місць та місць для стажування і практики, кар'єрний розвиток продовж життя, тощо);

- здоровий спосіб життя (популяризація ЗСЖ та культури здоров'я, відповідальна поведінка молоді, здорове харчування, психологічне та репродуктивне здоров'я, безпека життєдіяльності, попередження соціально небезпечних хвороб, алкогольної, наркотичної і ігрової залежності, тощо);

- культурний розвиток (підтримка талановитої та обдарованої молоді, творчий та духовний розвиток);

- інші напрями (запропонуйте свій варіант).

Пошук ефективних інструментів для роботи з молоддю триває до 1 серпня 2019 року!

Форму можна знайти за посилання: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScG3AC1XcZP92EOjx7_VLySFOLih3I

o6giS8LVqtUU3zhKe-w/viewform?fbclid=IwAR0VVtBy_s-P754ib8FPAVAtvu7AkqN_1ODP7xHytiJ14_K_tV9WM396y9o.

Враховуючи вищезазначене, Мінмолодьспорту просить поширити інформацію серед усіх зацікавлених. У разі виявлення запитань просимо звертатися: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , або до заступника директора департаменту молодіжної політики Мінмолодьспорту Олесі Кравченко за телефоном – 097-518-45-56.

Завідувач сектору сім’ї та молоді

райдержадміністрації Т.Горова