Середа, 15 Липень 2020
Головне меню
Транслятор
Ukrainian English Russian
Пошук
Авторизація
Повідомлення про корупцію
Банер
Зміни одне життя - Україна
Банер

Особливість постаті батька в сучасній українській родині

 

В третю неділю сонячного червня світ відзначає День батька. Це – одне з родинних свят, котре уособлює в собі невід’ємну частину формування сімейних цінностей кожної родини. Це свято створене для того, аби кожен мав змогу сказати найкращі,

найщиріші та зворушливі слова своїм татусям, котрі попри свою мужність чекають від нас доброго слова вдячності, підтримки та щирих дитячих поглядів.

Сьогодні постать батька, постать чоловіка як такого, переживає певну кризу. Певно, надшвидкий так званий „ґендерний процес” сягнув своїх висот, незважаючи на наслідки, з якими доводиться не просто часто зустрічатися, а й боротися майже кожній українській родині. Без перебільшення скажу, що сучасність, котра стирає дозволені межі майже у всьому і часто пропагує неприйнятні моделі сім’ї, забуває про справжню роль батька, про важливість його постаті в родині, про його покликання та значимість для дітей.

Чомусь сьогодення, на жаль, не зовсім оцінює вартість самої сім’ї в суспільстві, її  глибинну мораль та значимість для підростаючого покоління. Ми часто говоримо про кризу сім’ї, про непередбачені та неприпустимі виклики сучасності, що стоять перед українською родиною. Але так і не хочемо замислитись над необхідністю важливих сімейних цінностей в сучасній культурі. І в цьому контексті постать батька набуває особливого значення.

Якщо повернутися до історії наших предків, то традиційно українська родина була за своєю суттю патріархальною: батько був головою родини, її оборонцем і саме йому належало приймати визначальні сімейні рішення, його слово було законом. А ще доброю християнською традицією майже кожної української сім’ї було родинне відвідування храму у недільні та святкові дні, що спонукало кожну родину до розвитку духовних та моральних засад суспільства. Та бурхливі суспільні зміни, демократизація стосунків, втрата духовності зачепили й сім’ю, оскільки нині нам доводиться бути свідками того, як провідне становище і роль батька починає зникати.

Тому відзначення Дня батька у нашій державі дає змогу наголосити на важливості батька в родині, нагадати про його покликання, дати нагоду нашим татусям почуватися потрібними і поцінованими.  Цей день є дуже гарною нагодою для дітей висловити свою любов і пошану до батька, котрий так само, як і мама, радіє успіхам своїх дітей, хвилюється за них, бере на себе відповідальність за їхнє виховання та розвиток, намагається бути надійною опорою в житті та справжнім захисником своєї родини. Зрештою, сучасна модель батька є дуже важливою у формуванні належним чином особистості дітей.

Хочеться напередодні свята звернутися до дітей, котрі так зрідка дякують своїм татусям за їхню відданість і турботу. Відплачуйте теплотою серця за батьківську любов, шануйте їхній труд і щире прагнення дати все необхідне вам для подальшого життя, не залишайтеся байдужими до них особливо тоді, коли їм найбільше потрібне ваше розуміння  та щира дитяча посмішка.

Дорогі татусі, батьки, будьте завжди хорошим прикладом для наслідування, взірцем сучасної моделі батька, доброю опорю в житті своїх дітей, толерантним вчителем з моралі та добрим наставником в житті дітей. Адже ви повинні чітко розуміти, який скарб довірив Бог у ваші руки. Ви завжди були і залишаєтеся для нас взірцем справжнього чоловіка – вірного, турботливого, відповідального і мужнього. Власним прикладом ви доводите, що в будь-яких життєвих обставинах варто залишатися чесною і порядною людиною, не втрачати честі та гідності, не зраджувати своїм моральним принципам та робити добрі, милосердні справи, не чекаючи віддачі...

Незважаючи на те, що в нашій країні вже шостий рік йде неоголошена війна, я вірю, що ті батьки, котрі сьогодні захищають цілісну територію України на сході держави, захищають кожного з нас від ворожої навали агресора, котрі щохвилини ризикують своїм життям під прицілами зброї, повернуться з перемогою живими до своїх дітей, які дуже сумують за ними, щодня чекають від них доброї звістки та швидкого повернення додому.

З нагоди свята хочу щиро побажати всім батькам доброго життя в променях благодаті, праведності, любові, поваги і радості. Нехай вам вдасться подарувати надію своїм діткам на щасливе майбутнє під мирним небом, нехай у ваших силах та спільних зусиллях буде змінити цей світ на краще. Бажаю, щоб ваші душі залишалися чистими і відкритими, щоб тепло незгасаючих вогнів віри і надії зігрівали ваші добрі серця.

Насамкінець хочу згадати в ці дні і про наших духовних отців, котрі теж заслуговують на нашу пошану та щирі слова вдячності за їхні мудрі та потрібні кожному з нас духовні настанови, їхнє милосердя та духовність. Тому згадаймо у своїх молитвах наших батьків, духовних отців, помолімося за їхнє здоров’я та довголіття.

І нехай всі щирі молитви будуть почуті Богом…

З повагою,

Завідувач сектору сім’ї та молоді райдержадміністрації                                          Т. ГОРОВА

 

 

Останнє оновлення (14 червня 2019)

 
Правова допомога
Банер
Місцеві вибори 2015
Банер
Електронне звернення
Банер
Для громадян з порушенням слуху
Банер
Офіційні веб-портали

1

12

в

Обласна "Гаряча лінія"
Банер
Календар новин
Держенергоефективність України
Банер
Банер
Статистика
На даний момент 33 гостей на сайті