Понеділок, 19 Серпень 2019

ФЕСТИВАЛЬ «КОЛОЧАВСЬКА РІПЛЯНКА» ГУРТУЄ БЕЗРОБІТНИХ ДО РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГО ЗЕЛЕНОГО ТУРИЗМУ

Червень на Міжгірщині знаменується стартом ряду верховинських фестивалів. Після тривалих дощів, засяяло сонечко і всі господарі кинулись до сінокосів. Разом з тим, 08 червня 2019 року Міжгірською районною філією Закарпатського обласного центру зайнятості (керівник – Ігор Казибрід) проведено виїзну акцію з використанням МЦПОм (мобільного центру професійної орієнтації модернізованого) на базі автопричепу для жителів одного з найбільших високогірних сіл району – села Колочава на традиційний двохденний  фестиваль «Колочавська ріплянка».

Метою заходу було проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з підвищення активності шукачів до пошуку роботи на ринку праці, орієнтація їх на розвиток сільського зеленого туризму.

Ріплянка – це традиційна страва жителів Колочави, яку готують кілька разів на тиждень у кожні хаті села, розварена на пюре картопля («ріпа»- діалект.) та різного типу і сорту мука. Варять ріплянку на повільному вогні у чавунній каструлі, часто помішуючи дерев’яною палкою (токаняником).

В конкурсі на краще приготування колочавської ріплянки в цьому році взяла також участь та провела майстер-клас з приготування даної страви і безробітна Куриця Олена Михайлівна, яка неодноразово займала призові місця в даних змаганнях.

На сьогоднішній день село Колочава – чи не одне з найбільших сіл Тереблянської долини, як за чисельністю жителів так і за рівнем безробіття в районі. В сфері зайнятості с. Колочава зайняте населення складає біля 12 %. Більшість жителів цього села з покон-віків виїзжають в пошуках роботи за межі села, району, області. Всі працюють на заробітках. Жителя цього верховинського села можна зустріти практично в будь-якому куточку світу.

За зароблені важкою працею кошти Колочава розвивається : зводяться добротні будинки, розширюється сфера послуг, розвивається сільський зелений туризм. Це унікальне село десяти музеїв. Тут чи не єдений на території колишнього Радянського Союзу пам’ятник Заробітчанину.

Під час заходу присутні були ознайомлені з інформацією про: соціальні послуги, які вони можуть отримати у центрі зайнятості; вільні вакантні робочі місця в районі, області; наявні вакансії та рівень заробітної плати за ними; вимоги до претендентів на роботу; умови соціального забезпечення працівників на підприємствах та перелік документів, необхідних для офіційного оформлення трудових відносин; одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності; професії, які користуються попитом на регіональному ринку праці; професійні напрями, за якими державна служба зайнятості проводить навчання та перенавчання; перелік 88-ми ліцензійованих професій, які можна здобути в ЦПТО ДСН; отримання ваучера для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці осіб старше 45-ти років; з основами організації та розвитку сільського зеленого туризму та підприємництва, тощо.

В ході зустрічі велась також мова про переваги у працевлаштуванні фахівців робітничих професій, адже саме їх найбільше потребують роботодавці.

Кожний учасник заходу мав можливість отримати інформаційно-презентаційні матеріали служби зайнятості.

Відділ активної підтримки безробітних Міжгірської районної філії Закарпатського ОЦЗ

Останнє оновлення (10 червня 2019)