Понеділок, 14 Жовтень 2019

Рятувальники та лісники відпрацьовують спільні дії під час гасіння лісових пожеж

З кожним днем температурні показники піднімаються все вище і по всій території України встановлюється спекотна, по-справжньому літня погода. За таких умов підвищується ризик виникнення пожеж в екосистемах, особливо у лісових насадженнях. Причиною таких загорань часто є саме людська недбалість та нехтування елементарними правилами пожежної безпеки. Сірник, кинутий на суху лісову підстилку чи непогашене вогнище після відпочинку на природі часом можуть перерости у масштабну пожежу та знищити гектари лісу.

Саме тому, щоб зменшити кількість загорань в екосистемах рятувальники постійно здійснюють інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами. Разом із тим, по всій території країни активно проводяться спільні тактико-спеціальні навчання підрозділів ДСНС та лісників щодо гасіння лісових пожеж.

Зокрема, 06 червня поточного року фахівці Служби порятунку Міжгірщини спільно із представниками ДП «Міжгірське лісове господарство» провели спеціальне об’єктове тренування з ліквідації умовної лісової пожежі. В ході заходу учасники відпрацювали питання взаємодії оперативних служб Міжгірського району, протипожежного формування лісового господарства, оперативно-рятувального підрозділу ДПРЧ-4 смт. Міжгір’я під час ліквідації умовної пожежі у лісовому масиві, а також перевірили рівень підготовки керівного складу підрозділів щодо організації та керування під час ліквідації загорання на території лісового господарства.

За тактичним задумом, в посушливий період виникло загорання відходів лісозаготівлі з подальшою загрозою перекидання вогню в лісовий масив. Вогонь швидко перекинувся на нижній шар в лісовому масиві біля урочища Борсуків 4 квартал 47 виділ Міжгірського лісництва ДП «Міжгірського держлісництва». Існувала загроза розповсюдження пожежі на значну площу. По прибуттю до місця умовної пожежі вогнеборці ДПРЧ-4 смт. Міжгір’я  спільно з особовим складом протипожежного формування ДП «Міжгірське лісове господарство» спочатку локалізували осередок пожежі, щоб не допустити подальшого розповсюдження вогню, а згодом остаточно її ліквідували. В проведенні тренувань взяло участь 22 особи.

Проте, аби ліквідація умовної пожежі не переросла у реальну рятувальники вкотре звертаються до громадян з проханням суворо дотримуватися правил пожежної безпеки під час відпочинку у лісі. Не розводьте багаття поблизу сухої рослинності та не залишайте недопалки чи сірники на трав’янистій підстилці.

Пам'ятайте - порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю та здоров'ю.

Головний інспектор

Міжгірського РВ УДСНС у Закарпатській області майор служби цивільного захисту                                                               В.В.Красняник

Останнє оновлення (06 червня 2019)