Понеділок, 14 Жовтень 2019

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ! Під час паводка існує ризик спалахів інфекційних хвороб.

Дотримання простих правил гігієни сприятиме

захисту від них.

ВОДА

Ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць, тому що внаслідок повені у ці джерела водопостачання могли потрапити зі скотомогильників, кладовищ, вбиралень, хлівів, полів, сміттєзвалищ хвороботворні мікроби — збудники туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусного гепатиту і т.д., яйця та личинки гельмінтів, цисти лямблій, дизентерійних амеб, балантидія кишкового.

Якщо постачання якісної привізної води для пиття неможливе, можна користуватися тільки добре прокип’яченою водою. Для господарських цілей також слід використовувати тільки добре прокип’ячену воду.

ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ

Споживати варто лише продукти гарантованої якості. Їжа повинна проходити обов’язкову термічну обробку (варіння, смаження, запікання, обробка парою). Овочі та фрукти ретельно мийте кип’яченою водою (бажано щіткою та господарським милом), потім обдавайте окропом.

З приходом тепла підвищився ризик швидкого псування продуктів, а тому слід вживати тільки свіжоприготовлену їжу.

Перед їдою ретельно мийте руки з милом, також їх можна протирати зволоженими дезінфікуючими серветками.

ҐРУНТ

Після сходу води з ґрунтового покриву необхідно:

провести рекультивацію земель (очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілок, будівельних конструкцій тощо) та перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20–25 см;

індивідуальні вигреби та вбиральні (туалети) у разі переповнення водою  продезінфікувати хлорним вапном або іншим дезінфікуючим засобом, призначеним для цього;

колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду за допомогою хлорвмісних патронів;

провести дератизацію у місцях можливого скупчення гризунів

ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

У разі підозри розвитку симптомів інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, біль у животі, нудота, діарея, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипання на тілі, поява гнійників і т.д.) терміново зверніться за медичною допомогою, не допускайте самолікування, тому що перебіг багатьох інфекційних хвороб змінний і може бути незвичним.