Вівторок, 14 Липень 2020
Головне меню
Транслятор
Ukrainian English Russian
Пошук
Авторизація
Повідомлення про корупцію
Банер
Зміни одне життя - Україна
Банер

УВАГА! ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ!

На території області продовжують мати місце випадки виявлення вибухонебезпечних предметів (ВНП) – боєприпасів часів Великої Вітчизняної війни, а також сучасних засобів ураження, що випадково стали доступними в результаті злочинної халатності осіб, які відповідають за їх збереження. Цього року піротехніками аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС 

України у Закарпатській області виявлено 262 ВНП. Завдяки оперативним та професійним діям піротехнічної групи ВНП були вилучені та знешкоджені. Щороку такі випадки мають місце і в нашому районі.

Після війни залишилось багато вибухонебезпечних предметів (авіаційні бомби, снаряди, інженерні і артилерійські міни, гранати, патрони та ін.). Як правило, вони лежать у землі. Головну небезпеку в таких «подарунках» містять пристрої ініціювання вибуху основної маси вибухівки боєприпасу. Від вологи, перебування в землі, при взаємодії металу та вибухівки утворюються хімічні сполуки – пікрати, які становлять основну небезпеку (зовні мають вигляд білуватих порошкоподібних наростів). Пікрати вибухають навіть від невеликого тертя, іскри, удару. Тому, якщо ви виявили ВНП, до нього не можна навіть доторкатися – це дуже небезпечно!

ПЕРЕДУСІМ ПОТРІБНО:

- обгородити місцезнаходження ВНП;

- нікого не допускати до цього місця, для чого організувати за допомогою місцевих жителів чергування до прибуття представників органів влади;

- повідомити органи влади, поліцію (102), підрозділи ДСНС України (101), військовий комісаріат.

Виявлені ВНП знищуються підриванням на місцях або в спеціально відведених місцях відповідно підготовленими фахівцями-піротехніками.

Виконання цих положень збережуть вам і оточуючим здоров’я та життя!

Головний фахівець Міжгірського РВ

Управління ДСНС України у Закарпатській області,

майор служби цивільного захисту В.В.Мельник

 
Правова допомога
Банер
Місцеві вибори 2015
Банер
Електронне звернення
Банер
Для громадян з порушенням слуху
Банер
Офіційні веб-портали

1

12

в

Обласна "Гаряча лінія"
Банер
Календар новин
Держенергоефективність України
Банер
Банер
Статистика
На даний момент 44 гостей на сайті