Понеділок, 06 Липень 2020

Зробити правильний вибір професії учням допомагала служба зайнятості

10 травня 2019 року фахівцями Міжгірської районної філії Закарпатського ОЦЗ (керівник – Ігор Казибрід) проведено профорієнтаційні заходи з учнями 8-11  класів Пилипецького напрямку, а саме: Пилипецького ліцею, Репинського НВК ЗОНЗ І-ІІІ ступенів та Н.Студенівського НВК ЗОНЗ І-ІІ ступенів.

Метою проведення даних заходів - інформування учнів про широкий світ професій, виховання позитивного ставлення до різних видів професійної діяльності, розкриття творчого потенціалу у виборі майбутньої професії та удосконалення знань щодо робітничих професій.

Учнів ознайомлено з кваліфікацією професій, вимогами, які ставить професія до людини, а також умінням адекватно оцінювати свої можливості  відповідно до вимог обраної професії.

Щоб успішно та професійно реалізувати себе повинна працювати формула «Хочу-Можу-Треба», а тому під час заходів, вони отримали знання та навики правильного та свідомого вибору професії, спираючись на власні здібності, інтереси та можливості пізнати себе.

В ході дискусії учні обговорювали перспективні та сучасні професії, навчальні заклади регіону, де їх можна здобути. Акцент в основному покладався на робітничі професії.

З метою надання допомоги ефективного професійного самовизначення у виборі професії презентовано ваб-базовану платформу для он-лайн профконсультаційного тестування «Моя професія6 консультаційна мережа», якою на сьогоднішній день скористалось більше 300 осіб з числа учнівської молоді Міжгірського району.

Стоячи перед остаточним вибором професії ми повинні пам’ятати, що ми обираємо свій життєвих шлях і це на все життя.

В ході проведення профорієнтаційних заходів проведено також зустрічі з батьками випускників. Так, в Репинському НВК разом з випускниками 11 класу зі станом ринку праці в регіоні, професіями і спеціальностями, затребуваними на ринку праці ознайомлено і присутніх батьків. Надано детальну інформацію про послуги служби зайнятості та наголошено, що наскільки важливою є взаємодія між батьками, класними керівниками та фахівцями служби зайнятості щодо подальшої роботи в напрямку профорієнтації школярів та свідомого вибору професійного шляху.

Вибір професії – це, перш за все, відповідальність самої дитини, тому батькам бажано підтримати доньку або сина порадою. Допомога у виборі майбутньої професії полягає в тому, щоб запропонувати шляхи пошуку рішення, а не саме рішення. Адже, виходячи зі свого минулого, не реально знати, яке з рішень виявиться найефективнішим у майбутньому.

Чим правильніше зроблено вибір, тим менше розчарувань і труднощів буде в житті кожної молодої людини.

Служба зайнятості запрошує бажаючих разом зі своїми дітьми відвідати районну філію та ознайомитися з усіма інформаційними матеріалами щодо професій, спеціальностей та навчальних закладів, де їх можна здобути.

Школярі також отримали буклети  «Твій шлях у світ професій» та «Навігатор вибору професій». Також в ході проведення заходів оновлено «Барометри професій».

Відділ активної підтримки безробітних

Міжгірської районної філії

Закарпатського ОЦЗ

Останнє оновлення (13 травня 2019)