Понеділок, 18 Лютий 2019

Засідання районної координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми

28 січня 2019 року під головуванням заступника голови райдержадміністрації Г.Вощепинець відбулося засідання районної координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми за участі представників сектору сім’ї та молоді, служби у справах дітей, юридичного відділу, управління соціального захисту населення, сектору охорони здоров’я РДА, районного ЦСССДМ, Міжгірського відділення поліції Хустського ВП ГУНПУ в Закарпатській області та голови Новоселицької сільської ради.

Під час засідання завідувач сектору сім’ї та молоді Т.Горова ознайомила присутніх із Положенням про районну координаційну раду з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми, затвердженим розпорядженням голови райдержадміністрації 02.01.2019 № 1.

В ході проведення засідання розглядалося питання про здійснення необхідних заходів стосовно сім’ї громадянки Ю., де вчинено домашнє насильство (психологічне та фізичне) по відношенню до неповнолітньої дитини з боку її співмешканця, а також про доцільність здійснення соціального супроводу цієї сім’ї.

Під час розгляду даного питання важко сприймати той факт, коли від байдужості та аморальної поведінки матері страждають діти – як заручники неприйнятних батьківських так званих „забаганок”. Адже діти у цій сім’ї заслуговують на звичайну материнську ласку та увагу від рідних їм людей.

Зважаючи на це, членами комісії були прийняті відповідні рішення щодо взяття сім’ї Ю. на профілактичний облік, подальшого здійснення соціального супроводу сім’ї, надання різного виду соціальних послуг та здійснення спільної роботи у напрямку реалізації заходів щодо попередження домашнього насильства, захисту прав та інтересів дитини (зокрема – направлення постраждалої дитини до центру соціально-психологічної реабілітації).

Інформуючи громадськість через засоби масової інформації про запобігання та протидію домашньому насильству, про його прикрі наслідки, зокрема, для підростаючого покоління, ми постійно звертаємо увагу батьків на те, що неприпустимі сімейні ситуації, до яких потрапляють діти, призводять до жахливих наслідків (психологічна дитяча травма, замкнутість, втрата інтересу до життя, погіршення здоров’я (як фізичного, так і психічного), і навіть суїциди та ін.). Подумайте, чи варто втрачати дитячу любов (та навіть самих дітей!) заради власних втіх? Чи доцільно жертвувати своїми дітьми заради тих, хто знущається з ваших дітей?

Зрештою, тільки спільна та добросовісна робота всіх без винятку відповідальних структур у цьому напрямку дасть свій позитивний результат.

Завідувач сектору сім’ї та молоді

райдержадміністрації                                                                                                                                                                        Т.Горова

Останнє оновлення (29 січня 2019)