Четвер, 23 Травень 2019
Головне меню
Транслятор
Ukrainian English Russian
Пошук
Повідомлення про корупцію
Банер
Зміни одне життя - Україна
Банер

Договір дарування

В якості дарунка можуть передаватися будь-які об"єкти, зокрема нерухомість, земельні ділянки, транспортні засоби, речі,

визначені індивідуальними ознаками, корпоративні права в юридичних особах та акції в статутних капіталах акціонерних товариств. За загальним правилом сторонами Договору дарування можуть бути фізичні та юридичні особи, державні органи та органи місцевого самоврядування.

Даний варіант дає можливість сторонам визначити наступні важливі умови: момент передачі дарунка ( дату укладення договору чи визначений момент майбутнього); зафіксувати можливі недоліки дарунку; визначити детальні характеристики дарунка (колір, розмір, площу, габарити тощо); встановити взаємні права та обов»язки сторін Договору.

Укладення Договору дарування неповнолітньою особою

Дарувальником або Обдаровуваним за Договором можуть також виступати неповнолітні фізичні особи, від імені та в інтересах яких діють їх законні представники - батьки, опікуни або усиновлювачі.

Якщо Дарувальник є неповнолітньою особою, попередньо до укладення Договору дарування необхідно отримати відповідне письмове погодження від відділу у справах дітей за місцем проживання такої неповнолітньої особи. З іншого боку, такого погодження від відділу у справах дітей не вимагається, коли неповнолітня особа виступає на стороні Обдаровуваного.

Укладення Договору дарування повнолітньою особою з обмеженою дієздатністю

Дарувальником та Обдаровуваним за Договором можуть бути також повнолітні особи, дієздатність яких обмежено за законом або за договором. Від їх імені та в їх інтереси Договір дарування мають укладати законні представники, що призначені відповідним рішенням суду про визнання повнолітньої фізичної особи недієздатною або з обмеженою дієздатністю.

Як використовувати документ

Щоб документ мав юридичну силу, його мають підписати обидві сторони самостійно або їх законні представники (у випадку коли Дарувальником та/або Обдаровуваним виступають неповнолітні фізичні особи або особи з обмеженою дієздатністю). У цьому випадку Договір дарування вступає в силу з дату його підписання обома Сторонами.Якщо за Договором дарування у дарунок передаються нерухомість, земельні ділянки або транспортні засоби, в такому випадку цей договір має бути додатково посвідчений нотаріально державним або приватним нотаріусом на вибір сторін. В такому випадку Договір дарування вступає в силу в дату його нотаріального посвідчення.

Відділ «Міжгірське бюро правової допомоги»


 
Новини Міжгірщини
Банер
Місцеві вибори 2015
Банер
Електронне звернення
Банер
Для громадян з порушенням слуху
Банер
Офіційні веб-портали

1

12

в

Обласна "Гаряча лінія"
Банер
Календар новин
Держенергоефективність України
Банер
Банер
Статистика
На даний момент 125 гостей на сайті