Четвер, 13 Серпень 2020

До виконання заходів із запобігання та протидії домашньому насильству долучаються органи місцевого самоврядування

У рамках щорічної Всеукраїнської акції „16 днів проти насильства”  сектором сім’ї та молоді райдержадміністрації (Т.Горова та Я.Щур) проведено 29 листопада 2018 року семінар для представників органів місцевого самоврядування з питань запобігання та протидії домашньому насильству.

В ході семінару завідувач сектору Тетяна Горова поінформувала присутніх стосовно набрання чинності Закону України „Про запобігання та протидію домашньому насильству”, зокрема: роз’яснила окремі поняття та ряд спеціальних заходів, що стосуються протидії домашньому насильству (терміновий заборонний та обмежувальний приписи щодо кривдника; взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи; направлення кривдника на проходження програми для кривдників), а також зазначила про необхідну взаємодію у цьому напрямку всіх необхідних структур, в т.ч. – активне залучення представників органів місцевого самоврядування. Крім того, Тетяна Федорівна навела деякі вражаючі факти домашнього насильства, що мали місце на території окремих сільських рад. Зважаючи на це, вона наголосила на обов’язковій спільній роботі у даному напрямку.

Після того головний спеціаліст сектору Ярина Щур чітко роз’яснила представникам селищної та сільських рад про види домашнього насильства та їх наслідки, про повноваження органів місцевого самоврядування у даному напрямку. Ярина Дмитрівна зазначила також про взаємодію суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, зокрема – між райдержадміністрацією та органами місцевого самоврядування, оскільки згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №658 „Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі”, сільський (селищний) голова є персонально відповідальним за забезпечення своєчасного та ефективного вжиття заходів у цій сфері на території села чи селища.

Наприкінці семінару секретарі селищної та сільських рад отримали для використання в роботі пам’ятки для органів місцевого самоврядування у галузі реалізації державної сімейної політики в частині запобігання та протидії домашньому насильству та соціальну рекламу відповідної тематики, розроблені сектором сім’ї та молоді.

До речі, до проведення семінару долучилася начальник Міжгірського  районного відділу ДРАЦС ГТУЮ у Закарпатській області В.Лорбур, яка розповсюдила соціальну рекламу Міністерства юстиції України „Як протидіяти домашньому насильству?” згідно проекту Мін’юсту „Я маю право!”.

На завершення Т.Горова побажала всім не бути байдужими до тих родин, де часто відбувається насильство, а відразу повідомляти відповідні структури та установи з метою протидії подальшим проявам домашнього насильства. Адже попередити завжди легше, ніж надалі боротися зі складними наслідками цього жахіття.

Останнє оновлення (07 грудня 2018)

Правова допомога