Неділя, 16 Грудень 2018

НОВІ ШКОЛИ ТА ДИТСАДКИ ДЛЯ ПОНАД 2700 ЗАКАРПАТСЬКИХ ДІТЕЙ – ПЕРСПЕКТИВА ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ ОБЛАСТІ НА НАСТУПНІ ТРИ РОКИ

Не закривати, а створювати нові навчальні заклади – незмінна позиція обласної влади у питаннях розвитку освітньої галузі Закарпаття. На цьому наголосив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль під час засідання Ради регіонального розвитку області.

– Закарпаття – одна з небагатьох областей України, де протягом останніх років не було закрито жодного навчального закладу. Навпаки, ми відкриваємо нові школи й дитсадки. Так, за 2016-2018 роки в області введено в експлуатацію 18 закладів дошкільної освіти на 1 тисячу 100 місць, у тому числі, шість новобудов на 410 місць, – зазначив Геннадій Москаль.

Найбільш промовистий приклад – цьогорічне відкриття школи у високогірному с. Вишка на Великоберезнянщині – колишнього довгобуду, який стояв без руху десятиліття. Зараз це сучасна школа, дитсадок та амбулаторія, оснащені новими меблями та обладнанням.

– Крім того, у 2016-му році ми відкрили на Воловеччині обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді «Арніка» – також колишній довгобуд, – нагадав керівник краю. – На сьогодні «Арніка» – це сучасний оздоровчий комплекс, у якому ми цілий рік приймаємо дітей з усієї області, а також інших регіонів. Тут неодноразово відпочивали діти із зони бойових дій Луганщини та Донеччини і отримали виключно позитивні враження.

У 2019-2021 роках в області заплановано ввести в експлуатацію п’ять закладів дошкільної освіти на 390 місць (у селах Дротинці Виноградівського району, Нижня Апша та Глибокий Потік Тячівського району, Іза та в Яблунівка Хустського району). Крім того, Закарпаття поповниться сімома закладами загальної середньої освіти на 2 тисячі 328 учнівських місць у Берегівському, Виноградівському, Іршавському, Мукачівському, Рахівському й Тячівському районах.

– Так, це амбітні плани, але немає жодних сумнівів, що ми їх виконаємо, – наголосив Геннадій Москаль під час виступу на Раді регіонального розвитку області, де було озвучено ключові позиції розвитку Закарпаття на 2019-2021 роки.

Останнє оновлення (06 грудня 2018)