Субота, 18 Серпень 2018

УНИКАЙТЕ ПАСТКИ

30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Боротьба з торгівлею людьми визначена одним з пріоритетних напрямків роботи Уряду України у сфері захисту прав людини.

На жаль, протягом тривалого періоду так складається життя для більшості громадян нашої держави, що вони змушені у пошуках так званого «кращого» майбутнього виїжджати на заробітки до інших держав і, тим паче, вимушені працювати далеко не в очікуваних умовах побуту, праці, а зрештою – заробітку. Звичайно, що причини на це – у кожного свої. Одні прагнуть забезпечити гідне майбутнє для своїх дітей та утримувати сім’ю, інші намагаються врятувати рідних чи близьких від тяжких недуг, молоді дівчата, живучи утопією про безтурботне життя, продають себе, не думаючи про духовні цінності, а дехто має на меті реалізувати звичайні «матеріалізовані» блага, при цьому залишаючи на довгий час дітей, яким, як нікому іншому, бракує материнської любові, батьківської опіки, родинної підтримки та поради.

Часом нам здається, що зароблені сьогодні долари чи євро дадуть змогу завтра заслужити гідну повагу від своїх дітей. Але не усвідомлюємо того, що сьогоднішня наша любов і підтримка дітей у найпотрібніші для них періоди вартує більше будь-яких матеріальних благ. Тому не варто матеріалізувати родинну любов і вдаватися до надмірного заробітку. Цінуйте кожну мить, проведену у родинному колі, і пам’ятайте, якщо Ви плануєте виїжджати на заробітки за кордон, потрібно подбати про свої права та безпеку.

У такому випадку, перш за все, переконайтеся, чи є запропонована Вам робота легальною. Для легального працевлаштування за кордоном Вам необхідно мати: дійсний закордонний паспорт; відповідну візу (найчастіше – робочу); трудову угоду (контракт) із закордонним роботодавцем; дозвіл на працевлаштування (який зазвичай видається органом працевлаштування країни, де Ви будете працювати) або дозвіл на перебування (здебільшого видається органами внутрішніх справ або посольством).

Також переконливо просимо звернути Вашу увагу на ВАЖЛИВІ ПОРАДИ для ВАШОЇ БЕЗПЕКИ.

* Необхідно мати підписану угоду з іноземним роботодавцем (а не лише фірмою-посередником!) до оформлення візи в посольстві. Не вірте, якщо хтось обіцяє Вам можливість виїхати й шукати роботодавця вже за кордоном або вже за кордоном підписати трудову угоду. Найчастіше це означає, що Ви працюватимете нелегально або опинитесь у рабстві.

* Уважно читайте контракти. Часто люди, підписуючи контракт з посередником, платять лише за консультаційні послуги та жодної роботи не отримують. Нерідко люди підписують контракт з роботодавцем на неприйнятних умовах. Ретельно перечитайте контракт кілька разів, порадьтеся з рідними та проконсультуйтеся з фахівцями.

* У жодному разі не погоджуйтеся надавати фальшиві документи або неправдиву інформацію під час інтерв’ю зі співробітниками консульства. Це призведе до відмови Вам у візі.

* Нікому не віддавайте Ваш паспорт, окрім співробітників посольства та прикордонних служб.

* Зробіть ксерокопії всіх важливих документів, пов’язаних із виїздом (віза, паспорт, страховий поліс, контракт, запрошення тощо) та тримайте їх у безпечному місці окремо від оригіналів. Крім того, залишіть копії у своїх рідних та близьких.

* Запишіть контактну інформацію організацій, які можуть допомогти Вам у скрутній ситуації за кордоном. Цей перелік контактної інформації має включати посольства/консульства України за кордоном та інші організації, що надають підтримку мігрантам.

* Зареєструйтеся в українському посольстві/консульстві в країні, де Ви плануєте залишатися довше, ніж три місяці. Це полегшить надання Вам оперативної допомоги у надзвичайних ситуаціях.

І насамкінець, дізнатися більше Ви зможете за телефонами: 8-800-505-5010 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні) та 527 (безкоштовно з номерів life:), Київстар та Vodafone UA/MTS UKR).

Завідувач сектору сім’ї та молоді райдержадміністрації Т.Горова