Понеділок, 22 Жовтень 2018

Робоча зустріч з питань здійснення заходів у сфері протидії торгівлі людьми

18 липня у приміщенні райдержадміністрації та районної ради за ініціативи та участі Закарпатської громадської жіночої організації (ЗГЖО) «Веста», підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) та Агентства ООН з питань

міграції відбулася робоча зустріч у рамках проекту «Здійснення громадського контролю за виконанням політики протидії торгівлі людьми» за участі голови РДА В.Юрика, сектору сім’ї та молоді, служби у справах дітей, управління соціального захисту населення, сектору охорони здоров’я, відділу взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи, відділу економічного розвитку і торгівлі, відділу освіти РДА (практичні психологи та соціальні педагоги), юридичного відділу апарату РДА, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представників Міжгірського відділення Хустського відділу поліції ГУ НПУ в Закарпатській області, Міжгірського районного центру зайнятості.

Засідання робочої групи відкрив голова райдержадміністрації В.Юрик, який зазначив про актуальність проблеми у сфері протидії торгівлі людьми не тільки у нашому регіоні, але в Україні загалом. Також Василь Васильович зауважив, що для вирішення важливих питань у цьому напрямку варто докласти максимум зусиль всіх суб’єктів, що здійснюють заходи з питань протидії торгівлі людьми.

Голова ЗГЖО «Веста» Інна Сабадош у своєму виступі зосередила увагу присутніх на наступних аспектах: результати здійснення моніторингу щодо стану виконання Регіональної програми сімейної, демографічної, ґендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми на 2016-2020 роки; нормативно-правова база у сфері здійснення заходів щодо протидії торгівлі людьми, надання комплексу реабілітаційних та реінтеграційних послуг постраждалим від торгівлі людьми, наведення статистичних даних у даному напрямку тощо. Зокрема, Інна Василівна зауважила про необхідність посилення інформаційної роботи серед громадськості.

Про важливість даної проблематики, окремі причини назрілої в Україні проблеми стосовно торгівлі людьми та необхідну результативну роботу ГЖО «Веста» зазначила завідувач сектору сім’ї та молоді Т.Горова, яка на завершення висловила вдячність представникам ЗГЖО «Веста» за належну співпрацю та побажала подальшої спільної діяльності із позитивними ініціативами.

Підсумовуючи вищезазначене, хочеться сподіватися на те, що належна взаємодія суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми, дасть свій позитивний результат у майбутньому і наша держава, врешті-решт, не буде країною постачання, транзиту та призначення для торгівлі людьми, а сама торгівля людьми буде міфом, а не реальністю.

Зрештою, «КОЖЕН ПОСТРАЖДАЛИЙ МАЄ ПРАВО НА ДОПОМОГУ (безкоштовну та конфіденційну)!» Тому з питань надання допомоги громадянам у вирішенні даної проблеми можна звертатися до:

- правоохоронних органів (зокрема – до Міжгірського відділення поліції Хустського відділу поліції ГУНПУ в Закарпатській області, тел.102);

- сектору сім’ї та молоді Міжгірської РДА (каб.405, тел.(03146)2-28-52);

- департаменту соціального захисту населення ОДА (тел.(03122)3-30-94);

- Закарпатської громадської жіночої організації «Веста» (тел.(03122)3-20-91);

- на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, яка працює за безкоштовним номером – 0 800 500 335 (зі стаціонарних телефонів) та безкоштовним коротким номером – 116 123 (з мобільних телефонів). Лінія працює цілодобово;

- безкоштовно для абонентів (Київстар, МТС, Life) – 527.

Завідувач сектору сім’ї та молоді

райдержадміністрації Т.Горова