Субота, 15 Грудень 2018

ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ УКАЗ ЩОДО ВІДРОДЖЕННЯ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ЗОНИ ТА ПОСИЛЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про додаткові заходи з відродження територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, із соціального захисту постраждалих осіб, безпечного поводження з радіоактивними відходами».

Указ підготовлено за результатами наради, що відбулася 26 квітня 2018 року, в ході робочої поїздки Глава держави на Чорнобильську АЕС.

Згідно з Указом Кабінет Міністрів України має створити умови для розвитку та відродження територій, що зазнали радіоактивного забруднення, в тому числі в рамках утвореного Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Уряду доручено законодавчо врегулювати проблемні питання правового режиму територій, що зазнали радіоактивного забруднення, та розглянути доцільність дальшої дії встановлених обмежень і заборон на здійснення видів діяльності на таких територіях, а також забезпечити підтримку безпосередньо розвитку самого Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника через визначення особливостей його управління та функціонування.

Особливої уваги в Указі приділено заходам щодо соціального захисту постраждалих, внаслідок Чорнобильської катастрофи. Уряд має вирішити питання з підвищення розміру пенсій по інвалідності для осіб з числа учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС і пенсій у зв'язку із втратою годувальника з числа ліквідаторів.

Також Указ спрямований на вдосконалення державної політики в сфері поводження з радіоактивними відходами та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

Останнє оновлення (10 липня 2018)