Четвер, 15 Листопад 2018

Будьте обережні під час грози та блискавки!

Шановні громадяни! Міжгірський РВ Управління ДСНС України у Закарпатській області звертається до всіх жителів району  із застереженням: дотримуватись вимог та правил, які  допоможуть зберегти ваше майно та життя від попадання розряду блискавки.

Перед поїздкою на природу дізнайтеся про прогноз погоди. Якщо передвіщається гроза - перенесіть поїздку на інший день. Як діяти під час грози? Блискавка небезпечна тоді, коли слідом за спалахом йде гуркіт грому. Якщо Ви знаходитеся в сільській місцевості: закрийте вікна, двері, димоходи і вентиляційні отвори. Не розпалюйте піч, оскільки високотемпературні гази, що виходять із грубної труби, мають низький опір. Не розмовляйте по телефону: блискавка іноді попадає в натягнуті між стовпами проводи. Під час ударів блискавки не треба підходити близько до електропроводки, блискавковідводу, водостокам з дахів, антен, не стійте поруч з вікном, вимкніть телевізор, радіо й інші електропобутові прилади. Якщо Ви знаходитесь в лісі, то укрийтеся на низькорослій ділянці лісу. Не укривайтеся поблизу високих дерев, особливо сосен, дубів і тополь. Не ховайтеся біля водойми чи на її березі. Відійдіть від берега, спустіться з піднесеного місця в низину. У степу чи полі, при відсутності укриття, не лягайте на землю. Це підставить електричному струму все тіло. Варто присісти в балці, яру, чи іншому поглибленні, обхопивши ноги руками. Якщо грозовий фронт наздогнав Вас під час занять спортом, то негайно припиніть їх. Металеві предмети (мотоцикл, велосипед, льодоруб і т.д.) покладіть вбік, відійдіть від них на 20-30 м. Якщо гроза застала Вас в автомобілі, не залишайте його, при цьому закрийте вікна і опустіть антену радіоприймача.

Пам'ятайте! Виконання цих вимог збережуть вам і оточуючим здоров’я та життя!

Провідний фахівець Міжгірського РВ

Управління ДСНС України

у Закарпатській області

старший лейтенант служби ЦЗ