Понеділок, 18 Лютий 2019
Головне меню
Транслятор
Ukrainian English Russian
Пошук
Повідомлення про корупцію
Банер
Зміни одне життя - Україна
Банер

Галина Маслякевич: «У липні зростуть розміри мінімальної та максимальної пенсій»

З 1 липня органи Пенсійного фонду України проведуть перерахунок пенсій у зв'язку зі зростанням прожиткового мінімуму. Хто із закарпатських пенсіонерів отримає збільшені виплати під час брифінгу роз’яснила  заступник головного управління

Пенсійного фонду України в Закарпатській області Галина Маслякевич.
Підвищення виплат відбудеться у закарпатців, котрі на сьогодні отримують пенсію в розмірі від 1373 (мінімальну) до 1435 гривень і не мають необхідного стажу роботи (25 років – для чоловіків і 20 років – для жінок, якщо пенсію призначено до 1.10.2011 р. та відповідно 30 та 35 років страхового стажу – для жінок та чоловіків, якщо пенсію призначено після цієї дати). Таких пенсіонерів в нашій області понад 30 тисяч, або 12 відсотків від загальної кількості. Після перерахунку їхня пенсія становитиме не менше 1435 гривень на місяць. Тобто максимальне підвищення становитиме 62 гривні. 
Для тих же, хто отримує пенсію вище 1452 гривень, наразі змін не відбудеться. 
Водночас у липні переглядається і максимальний розмір пенсії: він підвищується з 13 тисяч 730-ти до 14 тисяч 350 гривень. Тобто пенсіонеру, розмір виплат якого за індивідуальними даними про стаж та заробіток був більшим, ніж 13 тисяч 730 гривень, з липня буде виплачуватись не більше 14 350 гривень. На сьогодні в області 99 пенсіонерів, котрі отримують виплати на рівні 10 прожиткових мінімумів.  
Переглянуть пенсії і особам, яким присвоєно звання «Почесний донор СРСР» або «Почесний донор України», оскільки надбавка таким громадянам обчислюється взалежності від розмірів прожиткового мінімуму. Тобто розмір надбавки підвищиться із 170 до 177 гривень. Таких пенсіонерів в нашій області близько 2-х тисяч.
Таким чином, крім зазначених категорій, для решти пенсіонерів зараз розмір пенсій не переглядатиметься. Разом з тим, цього року очікується ще одне підвищення пенсій у зв’язку із підвищенням прожиткового мінімуму – з 1 грудня (до 1497 гривень). 
Перерахунок пенсій проводитиметься в автоматичному режимі, пенсіонерам не потрібно звертатися в органи Пенсійного фонду, виплата підвищеного розміру пенсії проводитиметься  в липні відповідно до графіків виплати пенсій, – наголошує Г. Маслякевич.

 
Новини Міжгірщини
Банер
Місцеві вибори 2015
Банер
Електронне звернення
Банер
Для громадян з порушенням слуху
Банер
Офіційні веб-портали

1

12

в

Обласна "Гаряча лінія"
Банер
Календар новин
Держенергоефективність України
Банер
Банер
Статистика
На даний момент 68 гостей на сайті