П'ятниця, 19 Жовтень 2018

ОБЕРЕЖНО НА ВОДІ!

Найбільш чудовий відпочинок улітку - відпочинок на воді. Окрім того вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Людина, яка вміє плавати, почуває себе у воді спокійно і впевнено. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією.

Так, з початку 2018 року (станом на 12 червня) на водних об’єктах області загинуло 18 громадян, серед яких двоє – малолітні діти. За аналогічний період 2017 року на Закарпатті було зафіксовано 5 трагічних випадків на воді. Серед основних причин загибелі на воді є невміння плавати та купання дітей без нагляду дорослих. Тому шановні Міжгірчани та гості, просимо Вас дотримуватися комплексу правил безпеки під час літнього відпочинку.

Купатися треба у призначених для цього місцях, на обладнаних пляжах. Інакше можна отримати травми ніг, які пов’язані із засміченням дна водойми скляними і металевими предметами. Тим більше не можна пірнати у незнайомих місцях. Діти до 12 років допускаються в воду тільки у супроводі дорослих.

Гірські ріки мають стрімку течію, яка може збити з ніг. Дно і береги таких річок кам’янисті, тому можна отримати тяжкі  травми при падінні. Можна впасти, підслизнувшись на мокрому і слизькому камені, коли тільки входиш у воду.

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному громадянину нашої країни. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено та у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду. Навіть той хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Необхідно звернути особливу увагу на роз’яснювальну роботу з дітьми у школі, вдома, у дитячих оздоровчих установах, а також у засобах масової інформації. Щоб уникнути трагедій, необхідно знати й виконувати прості, але обов’язкові правила, серед яких: ніколи не пірнайте в незнайомому місці, уникайте води із швидкою течією, ніколи не  плавайте на одинці, не заходьте у воду в нетверезому стані, не купайтеся в необладнаних, неперевірених для цього  місцях. Особливо бережіть дітей. Постійно стежте за їхньою поведінкою біля води, іграми дітей навіть на мілководді, бо вони можуть під час веселощів упасти й захлиснутися.

При рятуванні людини, яка тоне, важливо додержуватись певних правил. Не тримати її за волосся або голову, а підхопити під пахвами, розвернути до себе спиною і пливти до берега, намагаючись, щоб голова потерпілого була над водою. На березі спочатку треба видалити воду з дихальних шляхів: стоячи на одному коліні, покласти потерпілого на своє зігнуте коліно так, щоб на нього спиралася нижня частина грудної клітки, а верхня частина тулуба і голови звисала вниз. Потім однією рукою відкрити рот потерпілого, а другою поплескати його по спині  або плавно надавити на ребра збоку спини. Повторювати цю процедуру до припинення бурхливого витікання води. Після цього перевернути на спину  і покласти на тверду поверхню. Провести штучне дихання і непрямий масаж серця до появи самостійного дихання  і відновлення серцевої діяльності.

Щоб вода не забрала ваше життя та життя ваших близьких і знайомих дотримуйтесь правил поведінки на воді та користування плавзасобами. Нагадуйте про це іншим. Не забувайте і про громадський обов'язок кожної людини - надати допомогу в разі критичної ситуації. Під час відпочинку, побачивши на воді пустощі дітей, зробіть зауваження - це може зберегти їм життя. Дотримуйтесь правил поведінки на воді і тоді спілкування з водою буде корисним, принесе здоров'я і насолоду!

Головний фахівець Міжгірського РВ УДСНС

України у Закарпатській області

майор служби цивільного захисту                                                                                           В.В.Мельник

Останнє оновлення (13 червня 2018)