П'ятниця, 22 Червень 2018

Лише за тиждень населення та ОСББ отримали 140 млн грн. «теплих кредитів», що більше ніж за весь травень минулого року!

Високий попит на Урядову програму підтримки при утепленні житла триває. Минулого тижня учасники програми залучили в державних банках 140 млн грн. «теплих кредитів», що перевищує показники за весь травень 2017 р., коли було одержано 120 млн грн. кредитів.

Зокрема, за тиждень державні банки видали:

-          на утеплення індивідуального житла - 3702 кредити на суму 113 млн грн;

-          на енергоефективні заходи у багатоповерхівках - 104 кредити обсягом 24 млн грн;

-          на придбання твердопаливних котлів - 98 кредитів на суму 2,6 млн гривень.

2018 рік вирізняється особливою популярністю Урядової програми серед ОСББ.

Лише за кілька місяців 2018 р. ОСББ оформлено майже 400 «теплих кредитів» на суму близько 104 млн гривень. Це майже у 2 рази більше, ніж за весь 2016 р., коли 435 ОСББ залучили 61 млн гривень.

Все це свідчить, по-перше, про суттєве зростання середнього розміру «теплого кредиту» на одне ОСББ, а значить такі позичальники залучають кредити на більш комплексні заходи з енергоефективності.

По-друге, все більше ОСББ довіряють програмі та усвідомлюють її переваги:

·         можливість отримати компенсацію витрат за «теплим кредитом» з державного та місцевих бюджетів;

·         заощадити як при впровадженні енергоефективних зазвичай недешевих заходів, так і після проведення робіт, тобто менше сплачувати за комунальні послуги;

·         модернізувати будинок загалом та підвищити вартість квартир у ньому.

Нагадаю, що серед цьогорічних нововведень - надання відшкодування за кредитами, залученими ОСББ для встановлення електричної системи опалення.

Останнє оновлення (24 травня 2018)