П'ятниця, 22 Червень 2018

БЕРЕЖІТЬ ЛІС ВІД ПОЖЕЖ

З настанням теплої сухої погоди значно зросла небезпека виникнення пожеж в лісових масивах. На жаль, цьому факту сприяє і поведінка громадян, що масово виїжджають на відпочинок до води, у ліс. Перебуваючи на лоні природи люди частенько забувають про правила поведінки у лісі, спричиняючи пожежі. Основною причиною є людська халатність та безвідповідальність, що виявляється у кинутому недопалку, залишеному без догляду чи погано загашеному багатті. Великі пожежі часто розвиваються з навмисних підпалів лісу, що скоюються з метою знищення слідів злочинної самовільної вирубки лісу чи з метою відвойовування земельних ділянок під поля.

Міжгірський РВ Управління ДСНС України у Закарпатській області звертається до всіх жителів району  із застереженням: перебуваючи в лісовій та парковій зоні на відпочинку, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки! Це, передовсім, стосується вибору й підготовки місця для вогнища. Його найкраще розпалювати на березі річок або озер, неподалік від води й, звичайно, подалі від хвойних насаджень,  сухостою. Якщо вогнище розкладається в лісі, то це повинна бути ретельно очищена від спалимих матеріалів ділянка, оточена з усіх сторін піщаним чи земляним валом. Обов`язково слід мати запас води, щоб надійно залити вогнище в разі його неконтрольованого поширення або коли його час загасити. За тривалої жаркої сухої погоди розпалювати вогнище слід особливо обережно. Якщо виникла пожежа потрібно негайно, використовуючи гілки із зеленим листям як віники, збити вогонь, а відтак засипати його піском або землею. Коли протягом тривалого часу не вдається приборкати вогонь, знайдіть можливість передати повідомлення про пожежу в найближчу частину пожежно-рятувальної служби.

Рятувальники ДСНС закликають громадян повсякчас неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі, спалювання залишків сухої трави на прилеглих ділянках, особливо біля лісових  зон.

Звертаємо увагу на те, що Стаття 77-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення. Самовільне випалювання рослинності або її залишків, стерні,  луків,  пасовищ,  ділянок  із  степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю,  рослинності або її залишків   та   опалого  листя  на  землях  сільськогосподарського призначення,  у  смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках,  інших  зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без   дозволу   органів   державного  контролю  у  галузі  охорони навколишнього  природного  середовища або з порушенням умов такого дозволу,  а  так  само  невжиття  особою,  яка  одержала дозвіл на випалювання  зазначеної  рослинності  або  її  залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти  до двадцяти   неоподатковуваних   мінімумів  доходів  громадян  і  на посадових осіб - від  п'ятдесяти  до  сімдесяти  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Начальник Міжгірського районного відділу

УДСНС України у Закарпатській області

Андрій Попович

Останнє оновлення (11 травня 2018)