Четвер, 15 Листопад 2018

День скорботи і радості. Все далі від сучасності йде травень 1945 року. Все менше ветеранів залишається в живих

8-9 травня ми відзначили День пам’яті та примирення і 73-ю річницю  перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. З приводу цих пам’ятних дат за «круглим» столом у залі засідань адмінбудинку РДА пройшов захід за участі керівників району – голови районної ради Василя Щура, голови райдержадміністрації Василя Юрика та його заступника Ганни Вощепинець, селищного голови Віталія Цімботи, учасників АТО,  очільників  громадських організацій - ветеранів-афганців , політв’язнів та репресованих (В. Бряник), райорганізації ветеранів України (Я. Ковалишин),  товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка (В. Маханець), учнівської молоді –вихованців районного центру позашкільної освіти (кер. Євген Мазур).

Ведучі зібрання Галина Рекіта та Ганна Шекета поєднали історичними нитками події Другої світової війни  з нинішніми подіями на Сході, де гинуть, захищаючи кордони рідної України, гідні сини української  землі. Нагадали присутнім, що відзначення Дня Перемоги проходить під символом червоного маку, що символізує примирення між країнами – учасницями війни, а також під гаслом «Ніколи знову!». Із скорботою в серці визнали той факт, що серед живих очевидців тих страшних подій залишилося  зовсім небагато.

Прозвучав Державний Гімн України. У скорботній хвилині мовчання вшанували пам’ять полеглих земляків у боротьбі з ненависним ворогом.

До болю зворушливими поетичними рядками сторінками історії повели присутніх  вихованці районного центру позашкільної освіти разом з своїм керівником Євгеном Мазуром.

Повагу і подяку тим, хто наближав довгоочікувану перемогу, у вітальних словах висловили керівники району та селища Василь Юрик, Василь Щур та Віталій Цімбота. Вони закликали молодь пам’ятати і шанувати пам’ять наших дідів і прадідів, бути гідними патріотами рідної України та свого селища. З жалем визнали факт агресії на сході нашої держави, де сьогодні гинуть молоді люди за рідну землю, побажали миру над нашими головами.

В урочистій обстановці під оплески присутніх медаллю Української спілки ветеранів Афганістану та Подякою з нагоди 60-річного життєвого ювілею керівники району нагородили ветерана афганської війни Василя Васильовича Демка.

Учасники заходу  поклали корзини квітів до пам’ятника воїнам-землякам у райцентрі.

В.Д. Марюнич, приймав вітання вдома

Разом з вихованцями РЦПО учасника Другої світової війни, якому в грудні виповниться 95 років,

привітали Василь Щур, Василь Юрик та Віталій Цімбота

Василь Дмитрович Марюнич, інвалід війни, один з числа тих у Міжгір’ї, хто у такому поважному віці може поділитися спогадами про війну, зіграти на скрипці, пожартувати чи просто поспілкуватися на будь-яку тему. Та деякі спогади розчулюють дідуся до сліз. Як, до прикладу, поетичні рядки про війну, з якими завітали до Василя Дмитровича вихованці  районного центру позашкільної освіти.

І на цей раз тепло поспілкувалися з дідусем керівники району та селища. Бадьорість духу, почуття гумору, комунікабельність – притаманні риси характеру цієї поважної людини. За розмови, ділиться Василь Щур, - поки є такі особистості, а їх вже одиниці, – не можна про них забувати, бо це наша історія, яка, на жаль, має продовження й сьогодні. Саме на таких прикладах ми повинні виховувати молоде покоління, вчити їх шанувати  минуле, знати історію своєї країни, - каже Василь Михайлович.

Як і в попередні роки, прощаючись з гостями, Василь Дмитрович взяв у руки скрипку і смичок, з якими не розлучається й зараз, і мелодійний спів верховинських коломийок зазвучав на подвір’ї господарів.

Гості подякували ветерану за спілкування , побажали міцного здоров"я і  довголіття.

9 травня керівники району та селища також привітали вдома міжгірчанина Павлика Юліуса Євгенійовича, 1924 року народження, учасника Другої світової війни.

Марія Рубець

Останнє оновлення (11 травня 2018)