П'ятниця, 20 Липень 2018

З початку року понад 50 тисяч закарпатців отримали медикаменти за програмою «Доступні ліки»

Минув рік з початку реалізації програми «Доступні ліки», і сьогодні можна впевнено сказати, що програма є успішною. Мета Урядової програми – збільшення прихильності хворих до лікування, зменшення ризиків виникнення ускладнень протікання хвороб, подовження

тривалості життя в Україні. Програма передбачає надання за рецептом лікаря в аптеці певних медикаментів безкоштовно, або з незначною доплатою хворим на серцево-судинні захворювання, астму та цукровий діабет 2-го типу. Нагадаємо, що лікар в рецепті вказує непатентовану назву медикаменту, а в аптеці хворий купує визначений для себе препарат певного виробника. Джерело фінансування програми - кошти Державного бюджету.

Як розповіла начальник управління організації лікувально-профілактичної роботи департаменту охорони здоров'я Ольга Чемет, для Закарпаття на реалізацію програми «Доступні ліки» цього року передбачено 32 млн 438 тисяч гривень. Область на 1 квітня вже отримала 8 млн 110 тис, які розподілено між районами та містами краю, відтак між визначеними на місцях медичними установами.

Як зазначила Ольга Чемет, майже 100% використовують кошти в Міжгірському, Свалявському, Іршавському, Великоберезянському, Воловецькому районах та в м. Ужгород. Там програма дуже добре реалізується, виконуючи свою соціальну функцію. Водночас окремі райони освоюють кошти недостатньо. До прикладу, місто Мукачево використало лише половину виділеної суми, Хустська РДА – 41,4 %, Тячівська РДА – 44,8%, Рахівська РДА – 47,8 %.

Станом на 5 квітня укладено 143 договори із 268 аптеками, що виявили бажання брати участь в Урядовій програмі. Медичними працівниками в рамках програми «Доступні ліки» виписано 114 826 рецептів. З початку 2018 року 50 759 закарпатців скористались можливістю отримати необхідні їм ліки за зниженими цінами, а деякі й безкоштовно. Вже отоварено 80 056 рецептів на суму 5 млн. 289,9 тис. грн.. Середня вартість одного рецепту становить 66,1 грн.

Нагадаємо, що з 22 січня цього року реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню за програмою «Доступні ліки» розширено до 239 препаратів з яких 18 виробників українських і 30 – іноземних. Список безоплатних препаратів вдалося збільшити додатково на 13 найменувань. В новому переліку вже міститься 47 препаратів, що 100-відсотково відшкодовуватимуться за державний кошт, тобто пацієнти отримуватимуть ці ліки безкоштовно. За інші - потрібно доплачувати. Сума коливається від кількох копійок до кількох десятків гривень.