Понеділок, 10 Грудень 2018

Подаруй дитині щастя бути в родині!

Ніжний, добрий мамин голос, що тихо співає колискову, смачний сніданок у дружньому родинному колі, незабутній сімейний відпочинок - усе це для них мрія або взагалі те, чого ніколи не знали. Їхні маленькі серця вже давно не чекають батьківської турботи та любові.

Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але є випадки коли це не можливо. Тоді альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім’я Пріоритетом влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування визнано саме сімейне виховання: усиновлення, опіка (піклування), влаштування у прийомну сім’ю та до дитячого будинку сімейного типу.

Сімейним кодексом України, Законами України “Про охорону дитинства”, “Про забезпечення організаційно правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування” визначено, що:

прийомна сім’я - це сім’я або окрема особа яка не перебуває у шлюбі, що добровільно бере на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування у свою сім’ю, для того щоб надати можливість дітям які з різних причин позбавлені можливості проживати в рідній родині, жити в безпечному та люблячому оточенні нової родини де вони зможуть реалізувати свій потенціал. Прийомні діти проживають і виховуються у прийомній сім’ї до досягнення 18 річного віку, а в разі навчання у вищих навчальних закладах - до його закінчення, але не більше ніж до досягнення 23-річчя. Діти, які влаштовані до прийомної сім’ї зберігають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та можуть бути усиновлені. Вихованці прийомної сім’ї, якщо це не суперечить інтересам дитини і не заборонено рішенням суду, мають право підтримувати стосунки з біологічними батьками.

Дитячі будинки сімейного типу - це окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя, або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше як 5 дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей. До дитячих будинків сімейного типу влаштовуються діти, які мають визначений статус дитини-сироти або дитини позбавленої батьківського піклування. Особи, які виявили бажання стати батьками вихователями, в обов’язковому порядку мають пройти навчання за спеціальною програмою.

У нашому районі зареєстровані 2 прийомні сім'ї, які зігріли своєю любов’ю та сімейним теплом 5 дітей. Мрії дітей, що потрапили у ці сім’ї, здійснилися. Вони знають, що їх люблять просто за те, що вони є, і також віддають свою любов прийомним батькам.

На сьогоднішній день з Міжгірського району 32 дітей-сиріт, та дітей позбавлених батьківського піклування чекають на вас. Усі ці діти різні, кожен має свою життєву історію , та об’єднує усіх їх одне бажання - мати міцну люблячу сім'ю , бути сенсом життя для мами й тата, а не важким тягарем. Вони потребують вашої любові, уваги, взаєморозуміння, підтримки та щиро вірять, що і в них буде найкраща в світі родина.

Можливо ви наважитесь подарувати затишок вашої оселі, вашу любов та турботу дітям, що залишились поза увагою рідних батьків.

За більш докладною інформацією звертайтесь до Міжгірського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, за адресою: вул. Шевченка, 97, смт. Міжгір’я, 90000, тел.: 2-30-35.

Останнє оновлення (27 березня 2018)