Четвер, 24 Травень 2018

Про весняний призов на строкову військову службу - йшлося на брифінгу за участі голови районної призовної комісії ,– заступника голови РДА Ганни Вощепинець

6 березня в райдержадміністрації відбувся брифінг на тему «Організація та проведення призову на строкову військову службу в квітні-травні 2018 року». В його роботі взяли участь голова районної призовної комісії – заступник голови райдержадміністрації Ганна Вощепинець, районний військовий комісар Сергій Лущакевич, головний спеціаліст відділу комплектування та призову райвійськкомату Марія Маркович, методист відділу освіти РДА Ярослав Буцко, керівник апарату РДА Іван Бобонич.

Як уже повідомлялося, першого березня стартував і протягом квітня-травня на Закарпатті триватиме «весняний» призов до лав Збройних сил України та інших військових формувань. Як проходить призов юнаків на строкову військову службу на Міжгірщині, що найчастіше гальмує цей процес в районі та про деякі нововведення, що стосуються призовної кампанії, інформував районний військовий комісар Сергій Лущакевич. Зокрема,- наголосив військовий комісар, - призову на строкову військову службу підлягають юнаки від 18-ти до 27-ми років. Призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в АТО не залучаються, що найбільше хвилює як самих призовників, так і їхніх батьків. – За порушення правил військового обліку, неявку за викликом без поважних причин, несвоєчасне подання відомостей про зміну місця проживання тощо, призовники притягаються як до адміністративної, так і кримінальної відповідальності згідно із законодавством. Призовники, які користуються «відстрочкою», повинні щороку до першого жовтня подавати підтверджуючі документи аби її не втратити, - сказав Сергій Лущакевич.

Не обминув увагою районний військовий комісар і матеріальне заохочення призовників. - Призваним юнакам виплачують грошову допомогу в розмірі двох прожиткових мінімумів, крім того, щомісяця 154-245 гривень на додаткові особисті потреби. При звільненні в запас їм виплачують вихідну грошову допомогу в розмірі восьми посадових окладів. – Час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, за ним зберігається робоче місце та середній заробіток за умови офіційного працевлаштування. Після проходження строкової служби протягом 11 місяців є можливість укласти контракт на шість місяців. Крім призову на строкову військову службу, військовий комісаріат продовжує відбір на військову службу за контрактом, - йшлося на брифінгу.

Голова районної призовної комісії, заступник голови РДА Ганна Вощепинець повідомила, що кожен призовник, який не має обмежень за станом здоров’я та морально діловими якостями, має можливість та повинен виконати свій конституційний обов’язок громадянина України шляхом проходження строкової служби. Зупинилася на військово-патріотичному вихованні учнівської молоді в загальноосвітніх закладах району.

Керівник апарату райдержадміністрації Іван Бобонич основний акцент зробив на тісній співпраці установ та організацій району з райвійськкоматом, де важливу роль відіграють органи місцевого самоврядування, через які також проходить оповіщення призовників про необхідність явки у райвійськкомат для проходження медогляду.

Своїми думками з приводу покращення ведення призовної кампанії в районі поділилися й інші учасники брифінгу.

Марія Рубець