Вівторок, 13 Листопад 2018

Афганістан у пам’яті народній

Традиційно з нагоди цієї пам’ятної дати в Міжгір’ї проводиться вшанування ветеранів - афганців та учасників бойових дій на території інших держав.

У фойє адмінбудинку райради та райдержадміністрації, де проходили сьогодні урочисті заходи, працівники центральної районної бібліотеки та районної дитячої бібліотеки ім. В.С. Гренджі-Донського розгорнули тематичну книжкову виставку. З друкованих матеріалів, історичних джерел спливали події афганської війни та спогади її очевидців.

Крім ветеранів-афганців, учасників АТО вшанувати подвиг живих і згадати тих, хто не дожив до цього дня, прийшли перші особи району та селища – голова райради Василь Щур та його заступник Іван Кость, заступник голови райдержадміністрації Ганна Вощепинець, селищний голова смт. Міжгір’я Віталій Цімбота, заступник районного військового комісара Сергій Похільчук.

Урочистості розпочалися з Державного Гімну України, який виконав камерний хор ДМШ (кер. Вікторія Кут).

Молебень за упокій померлих на чужій землі і тих ветеранів війни, які з різних причин передчасно пішли із життя в мирний час, відправили священики – настоятель Петро-Павлівського православного храму смт. Міжгір’я прот. Євгеній Добра та парох Свято-Михайлівського греко-католицького храму смт. Міжгір’я ставр. прот. Федір Славець.

Зворушливу літературну композицію відтворили на сцені учасники художньої самодіяльності районного будинку культури. Прозвучали задушевні авторські пісні у виконанні Івана Штаєра, солістів Тетяни Гнепи та Василя Сопка. Василь Варахоба і Віолета Криванич літературною композицією повели у спогадах стежками афганської війни присутніх у залі.

У скорботній хвилині мовчання під удари метронома всі схилили голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя і відійшов у безсмертя.

Ведучі Галина Рекіта та Іван Штаєр запросили до слова Василя Щура, Ганну Вощепинець, Віталія Цімботу та Сергія Похільчука, які висловили вдячність ветеранам афганської війни, які свого часу, виконуючи інтернаціональний обов’язок перед Батьківщиною, залишилися вірними присязі. Не обминули увагою і нинішні події на Сході держави, де знову гинуть наші земляки, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України. Побажали їм міцного здоров’я та довголіття.

Спільними грамотами від райдержадміністрації та райради Василь Щур та Ганна Вощепинець нагородили ряд ветеранів-афганців. Такі ж нагороди від селищної ради вручив учасникам свята Віталій Цімбота та від райвійськкомату Сергій Похільчук.

Щирими словами привітали своїх побратимів, побажали здоров’я і ще довгих і щасливих зустрічей учасники бойових дій Іван Субота та Михайло Млавець.

Корзини квітів лягли в цей день до пам’ятника воїнам-афганцям у райцентрі та до могили нашого земляка, який загинув у Афганістані, Михайла Цендри.

В ці дні у всіх церквах району проходять молебні за загиблими воїнами.

Марія Рубець