Понеділок, 10 Грудень 2018

Сектор охорони здоров'я Міжгірської РДА попереджує : захистіть себе та свою дитину від кору!

Шановні жителі Міжгірського району, напевне кожен з вас вже ознайомлений через ЗМІ про епідемію кору у сусідній Румунії. Багато хто відноситься до даної проблеми безпечно, навіть не підозрюючи що загроза цілком реальна і для нашого краю, через низький рівень

вакцинації дитячого населення та відносно близьке сусідство із Румунією. Кір є вкрай заразною хворобою вірусного походження. І залишається однією з основних причин смерті серед дітей раннього віку в усьому світі, навіть незважаючи на наявність безпечної та ефективної вакцини. Більшість смертельних випадків кору відбувається через ускладнення, пов'язаних з цією хворобою. Найчастіше ускладнення розвиваються у дітей у віці до п'яти років або у дорослих людей старше 20 років. Найсерйозніші ускладнення включають сліпоту, енцефаліт (інфекцію, що приводить до набряку головного мозку), важку діарею і пов'язану з нею дегідратацію, вушні інфекції і важкі інфекції дихальних шляхів, такі як пневмонія. Серед груп населення з високими рівнями недостатності харчування і при відсутності належної медичної допомоги до 10% випадків кору закінчуються смертельним результатом. У людей, що перехворіли на кір, виробляється імунітет на все життя. Заразитися кором може будь-яка людина, що не має імунітету - той, хто не був вакцинований або той, у кого не виробився імунітет після вакцинації. Основним напрямком у боротьбі з даною інфекцією є регулярна протикорова вакцинація. Вона безпечна, ефективна і недорога. Але все ж таки, при перших проявах захворювання (загальна слабкість, підвищена температура) приходьте на огляд до сімейного лікаря, не займайтеся самолікуванням вдома. Вчасно виявлена та діагностована хвороба дасть змогу полегшити перебіг захворювання та приведе до мінімізації її наслідків.

Сектор охорони здоров’я Міжгірської райдержадміністрації