Понеділок, 20 Серпень 2018

Сектор охорони здоров’я інформує щодо продовження дії в Міжгірському районі урядової Програми ДОСТУПНІ ЛІКИ та ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНСУЛІНАМИ ПАЦІЄНТІВ З ІНСУЛІНОЗАЛЕЖНИМ ДІАБЕТОМ

В 2017 році в Міжгірському районі успішно стартували дві урядові програми, спрямовані на покращення доступності жителів району до якісного медичного обслуговування. В 2018 році ці програми продовжують свою дію.

Перша урядова програма - забезпечення інсулінами   пацієнтів  з інсулінозалежним діабетом (цукровий діабет І типу). Лікар- ендокринолог за зверненням виписує електронний рецепт (безкоштовне чи часткове відшкодування)  хворим, які  знаходяться на «Д» обліку і в реєстрі, а пацієнти отримують його в аптеках, з якими укладені договори. Препарати інсуліну з повним чи частковим  відшкодування вартості препаратів інсуліну можна отримати в наступних аптечних закладах:

- ТзОВ « БМ&Н» смт.Міжгір’я, вул. Возз’єднання, 4 (територія лікарні).

- ФОП Стецюнич Н.С. смт. Міжгір’я, вул. Шевченка 78 (навпроти універмагу).

Друга - «Доступні ліки» - це урядова програма забезпечення громадянина  необхідними лікарськими засобами, які покращать якість життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смерті. Ця програма надає можливість кожному отримати БЕЗКОШТОВНО або з ЧАСТКОВОЮ ДОПЛАТОЮ ліки за трьома категоріями:

1.Серцево-судинні захворювання.

2. Бронхіальна астма.

3. Цукровий діабет 2 типу.

В 2018 році Міністерство охорони здоров’я України розширило список ліків, вартість яких підлягає відшкодуванню державою в повному обсязі або частково. Зміни в реєстр лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» були затверджені наказом № 177 від 5 лютого 2018 року. В оновлений реєстр увійшли 239 препаратів. З Переліком лікарських засобів, що беруть участь у Програмі, можна ознайомитися у Реєстрі лікарських засобів( на сайті МОЗ) або у лікаря амбулаторно - поліклінічної служби (це будь – який лікар, що  знаходиться на амбулаторному прийомі). Відповідно до умов Програми «Доступні ліки»,  рецепт на медичні препарати, що входять до Переліку може виписати будь-який лікар -  сімейний, ендокринолог, хірург, кардіолог, пульмонолог, терапевт та ін.)

В Міжгірському районі за урядовою програмою «Доступні ліки» медикаменти можна отримати в нижче перерахованих аптеках:

- ТзОВ « БМ&Н» смт.Міжгір’я, вул. Возз’єднання, 4 (територія лікарні)

- ФОП Стецюнич Н.С. смт.Міжгір’я, вул. Шевченка 78 (навпроти універмагу);

- ФОП Дербак В.С.. с. Колочава ,вул.. Шевченка, 76 «а».

Головний спеціаліст

сектору охорони здоров’я райдержадміністрації

Янчик Я.В.

Останнє оновлення (08 лютого 2018)