П'ятниця, 21 Вересень 2018

Пам’ятаємо Крути...

Пам’ятний урочистий захід за участі представників районної влади - в.о. голови РДА Василя Юрика та заступника голови РДА Ганни Вощепинець, учнівської молоді провели працівники центральної районної бібліотеки.

Рівно сто років тому молоді захисники щойно посталої Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

29 січня відбувся пам’ятний захід, організований колективом центральної районної бібліотеки (директор Надія Бубич), приурочений цій знаменній даті, у якому взяли участь в.о.голови райдержадміністрації Василь Юрик, заступник голови райдержадміністрації Ганна Вощепинець, районний військовий комісар Сергій Лущакевич, працівники відділу культури РДА, учні Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та їхні наставники.

У вступному слові ведуча заходу Галина Рекіта зробила короткий екскурс у події 100-річної давнини і запросила до перегляду літературно-музичної композиції «Під Крутами- бій, під Крутами – кров».

Про трагічні події 29 січня 2018 року поблизу залізничної станції Крути, що відбулися між 5-тисячною більшовицькою армією і 300-ма київськими студентами, які тривали п’ять годин і стали символом боротьби за свободу і незалежність українського народу, говорили присутнім ведучі Ганна Шебак, Ганна Шегда та Мирослава Цар.

Згадуючи події сторічної давнини, в.о.голови райдержадміністрації Василь Юрик порівняв їх з подіями 2014 року, коли студенти вийшли на захист інтересів українського народу з Державним Гімном на вустах, що свідчить про безмежну любов до рідної Вітчизни та вірність її ідеалам. Василь Васильович подякував працівникам районної бібліотеки за змістовний захід і побажав сучасній молоді нести по життю подвиг своїх ровесників минулих років, гідно і достойно відстоювати незалежність і свободу своєї держави.

Районний військовий комісар Сергій Лущакевич, тематично доповнюючи виступ Василя Юрика, побажав юній зміні добре вчитися і цим самим вносити посильний вклад у розбудову української держави, і пам’ятати про тих, хто одним з перших віддав життя за новопроголошену Українську державу.

З трагічними подіями 29 січня 2018 року більш детально можна було ознайомитися за перегляду тематичної книжкової виставки   « Пам’ятаємо Крути».

Марія Рубець

***************************************************************************************************************************************************************

Також з нагоди відзначення 100 років бою під Крутами 29 січня в районній дитячій бібліотеці ім. В.С.Гренджі - Донського проведено історичну годину ,, Крути – наша слава, наша історія ” із учнями 6 ,, В” класу райцентрівської ЗОШ №1 (класний керівник Янчик Л.М.).

В ході проведення заходу була продемонстрована презентація ,, Бій під Крутами ”. Також всі присутні мали можливість ознайомились із розгорнутою книжковою виставкою ,,На Аскольдовій могилі український цвіт ”.