Середа, 15 Серпень 2018

Інформація для розпорядників державних коштів

Закон України „Про публічні закупівлі" (далі Закон) від 25.12.2015 № 922-УШ установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону закупівля здійснюється згідно річного плану, форма якого затверджена наказом Мінекономрозвитку від 22.03.2016 № 490 „Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель".

Законом України „Про публічні закупівлі" встановлено обов'язок розміщувати в системі Рrоzоrrо річні плани та додатки до річних планів про закупівлю. Разом з тим, відповідно до вимог Закону України „Про доступ до публічної інформації", ряд розпорядників інформації зобов'язані оприлюднювати і регулярно оновлювати річні плани закупівель на Єдиному веб-порталі відкритих даних та на своїх офіційних веб-сайтах.

Перелік наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, вимоги до формату і структури таких наборів даних, періодичність їх оновлення визначено в постанові Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 835 „Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних".

Відповідно до додатку даного Положення всі розпорядники публічної інформації зобов'язані оприлюднити у формі відкритих даних річні плани закупівель протягом 30 календарних днів з дня їх затвердження.

Оприлюднювати річні плани на своїх офіційних веб-сайтах і в Єдиному веб-порталі відкритих даних (http: data.gov.ua) зобов'язані:

- суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної республіки крим, інші суб'єкти що здійснюють управлінські функції відповідно до
законодавства, рішення яких є обов'язковими для виконання. Дані суб'єкти оприлюднюють річний план повністю;

- особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг (тобто бюджетні установи, крім суб'єктів владних повноважень). Дані суб'єкти оприлюднюють річний план повністю;

- юридичні особи, яких - фінансують з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим (тобто одержувачі бюджетних коштів).

Останнє оновлення (24 січня 2018)