Четвер, 21 Червень 2018

Питання щодо попередження домашнього насильства – на порядку денному райдержадміністрації

17 та 23 січня 2018 року під головуванням заступника голови РДА Вощепинець Г.Ф. відбулися чергові засідання районної постійно діючої робочої комісії з питань координації дій щодо попередження насильства в сім’ї за участі представників сектору сім’ї та молоді,

служби у справах дітей, відділу освіти, управління соціального захисту населення, сектору охорони здоров’я РДА, районного ЦСССДМ, Міжгірського відділення поліції Хустського відділу поліції ГУ НПУ в Закарпатській області, голови Лозянської сільської ради та шкільного психолога Лозянської ЗОШ І-ІІ ст. №1.

В ході проведення засідання розглядалося питання про здійснення необхідних заходів стосовно однієї із неповних сімей району, де, за словами заявниці (потерпілої), було скоєне домашнє насильство по відношенню до неї з боку її колишнього чоловіка у присутності їхньої малолітньої дитини-інваліда, та доцільність здійснення соціального супроводу цієї сім’ї.

За підсумками розгляду даного питання, що відбулося за участі колишнього подружжя, неприпустимим залишається той факт, що під час спровокованих конфліктів між батьками у найгіршій ситуації залишається дитина з обмеженими можливостями, психічний стан якої залежить саме від злагодженого відношення батьків одне до одного. Адже психіка дітей формується саме під впливом домінуючого мікроклімату сім’ї, зокрема: належна увага до них з боку батьків, відсутність образ, приниження, агресії (часом безпідставної і навмисно провокованої) батьків один до одного. Все це, у свою чергу, негативно впливає на формування дитини як особистості, на її поведінку, про що батьки зовсім забувають і не звертають увагу.

Зазначу про ще досить неприємні факти, котрі вже тривалий час побутують у сім’ях, – це з’ясування стосунків з приводу майнових, фінансових проблем та аморальної поведінки одного з батьків. Всі ці фактори є негативними «збудниками» нікому непотрібних конфліктів, котрі, у свою чергу, є результатом травмованої дитячої психіки.

Зважаючи на це, були прийняті відповідні рішення щодо взяття сім’ї на профілактичний облік, подальшого здійснення соціального супроводу сім’ї, надання різного виду соціальних послуг та здійснення спільної роботи у напрямку реалізації заходів щодо попередження насильства в сім’ї, захисту прав та інтересів дітей.

Щоразу, коли виникають подібні проблеми у сім’ях, ми неодноразово звертаємо увагу всіх батьків на те, що з’ясовуючи особисті відносини на фоні власних амбіцій у присутності дітей, ви наражаєте їх на небезпеку, не передбачаючи наслідки. При цьому варто пам’ятати, що у процесі виховання діти дивляться на своїх батьків і всі дитячі образи на них накладають свій негативний відбиток на їхній подальшій долі.

Завідувач сектору сім’ї та молоді

райдержадміністрації Т.Горова