Субота, 15 Грудень 2018

День Соборності та річницю утворення Закарпаття у складі України відзначили в Міжгір’ї

22 січня в залі засідань райдержадміністрації та райради відбулися урочистості, приурочені Дню Соборності, в яких взяли участь в.о. голови райдержадміністрації Василь Юрик, заступник голови райдержадміністрації Ганна Вощепинець, заступник голови райради Іван Кость,

районний військовий комісар Сергій Лущакевич, керівники структурних підрозділів РДА, працівники відділів освіти та культури, учнівська та студентська молодь.

Зворушливі слова любові до Батьківщини, гордості за вірних захисників України на сході нашої держави прозвучали в літературно-музичній композиції, підготовленій Міжгірською СЗОШ ім. А. Волошина.

З презентацію про історичне значення Дня Соборності в житті українського народу ознайомила присутніх заступник директора, вчитель історії Міжгірської СЗОШ Ім. А. Волошина Маргарита Бундзяк. Посилаючись на історичні факти та кінокадри документальної хроніки тих часів, вона детально проаналізувала геополітичні передумови утворення УНР та ЗУНР, їх злуки 22 січня 1919 року в єдину державу та шлях нашого краю – Закарпаття до соборності і єдності з іншими українськими землями. Маргарита Едмундівна не обминула увагою нинішні події на сході України та їх наслідки. Завершила свій змістовний виступ зверненням до Бога, аби оберігав Україну – соборну, вільну і неподільну.

У вітальному слові в.о.голови райдержадміністрації Василь Юрик та заступник голови райради Іван Кость подякували організаторам, учням та вчителю історії Маргариті Бундзяк за змістовні виступи, які в черговий раз нагадали про єдність і злагоду, які є необхідними передумовами для розвитку держави.

Завершуючи зустріч, її ведуча Галина Рекіта закликала до єднання заради нашої держави, адже до цього прагнули відомі патріоти України.

Цього ж дня відбулося покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку,

У фойє адмінбудинку РДА була розгорнута тематична книжково-ілюстративна виставка, організована центральною районною бібліотекою та ДРБ ім. В.С. Гренджі-Донського.

Останнє оновлення (23 січня 2018)