П'ятниця, 25 Травень 2018

Водохресна вода вважається цілющою і благодатною, тому  цього дня традиційно проводяться обряди, пов’язані з водою. Люди освячують воду у церквах та занурюються в крижану ополонку на зимових водоймах.

Проте, святкуючи, варто пам’ятати про дотримання правил безпеки під час перебування поблизу водних об’єктів та безпосередньо занурення. Щоб уникнути виникнення небезпечних подій і трагічних наслідків, Міжгірський районний відділ Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Закарпатській області нагадує правила безпечної поведінки:

1. Не виходьте без потреби на лід, не залишайте без нагляду дітей поблизу річки або іншої водойми.

2. Ретельно обирайте місце для занурювання. Міцним льодом вважається прозорий лід з синюватим або зеленуватим відтінком при товщині не менше 15 сантиметрів при температурі повітря нижче 0 °С.

3. Занурюватись у воду можна в спеціально відведених для цього місцях у присутності медичного працівника та не більше, як на 20 секунд. Якщо знаходитись у холодній воді більш тривалий час, виникає переохолодження організму, можуть виникнути судоми, припинення дихання, втрата свідомості.

4. Категорично забороняється занурюватись у крижану воду у стані алкогольного сп’яніння! Після занурення обов’язково треба розтертися сухим рушником і зігрітися гарячим чаєм.

На випадок, якщо все ж таки доведеться надати допомогу потерпілому за відсутності медичного працівника, слід зробити наступне: якомога швидше укрити потерпілого від вітру і холоду; надіти сухий одяг; якщо необхідно, зробити штучне дихання та непрямий масаж серця; по-можливості дати йому гарячу їжу і напій. Ні в якому разі не намагайтеся відігріти таку людину гарячою водою чи вогнем!

Рятувальники закликають громадян відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних, дотримуватися правил поведінки на водоймах і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку "101" або швидку допомогу за номером 103.

Провідний фахівець Міжгірського РВ

УДСНС України у Закарпатській області

старший лейтенант служби цивільного захисту

Гангур Ю.В.