Субота, 20 Січень 2018

ОБЕРЕЖНО! ЧАДНИЙ ГАЗ!

Протягом опалювального сезону інтенсивність використання газових приладів значно збільшується, відповідно вірогідність отруєння чадним газом значно зростає. З початку 2018 року в Закарпатській області зафіксовано 31 пожежу. У чотирьох випадках через отруєння

чадним газом 2 людей загинуло та 7 опинилися на лікарняних ліжках.

Міжгірський районний відділ Управління ДСНС України у Закарпатській області звертається до всіх мешканців селища —  споживачів газу: суворо дотримуйтеся правил користування газом у побуті. Газ вибухонебезпечний і найменше порушення правил може призвести до трагедії з людськими жертвами — вибуху, пожежі, отруєння та руйнування.

Пам’ятайте, що для безпечного використання газу і повного його згорання необхідно забезпечити інтенсивне надходження повітря. Ось чому дуже важливо в зимовий час не закривати вентиляційні решітки. Не користуйтеся газовою плитою для обігріву приміщення — при тривалій роботі газової плити повітря забруднюється шкідливими продуктами згорання газу. Нагадуємо, що продукти згорання газу, зокрема, чадний газ, не має кольору, запаху, але він дуже отруйний у будь-якій концентрації. Підіймаючись догори, чадний газ довгий час знаходиться у приміщенні. При вмісті його 1% у повітрі, смерть усього живого настає через хвилину. Звертайте особливу увагу на небезпеку користування газовими приладами з відводом продуктів згорання газу в димарі,  особливо у дні, коли посилюються пориви вітру та трапляються перепади тиску в атмосфері. При користуванні цими газовими приладами необхідно стежити за наявністю тяги в димарях і самих приладах (котлах, печах, колонках), як перед вмиканням, так і під час їх роботи. Не допускайте обмерзання димаря. Не залишайте без нагляду увімкнені газові прилади навіть на короткий час. При загасанні опалювального приладу (котла) необхідно перекрити крани на приладі та ретельно провітрити приміщення, після чого провести повторне розпалювання котла.

При всіх нещасних випадках, пов'язаних із використанням газу (вибух, пожежа, отруєння) слід подзвонити в одну з районних служб: швидку допомогу — 103, пожежну — 101, газову — 104, поліцію — 102. Пам'ятайте! Будь-яка з цих служб повідомить решту і вони прибудуть на місце події.

Шановні мешканці! Подбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, дотримуйтесь правил безпеки.

Начальник Міжгірського районного відділу

управління ДСНС України у Закарпатській області,