Середа, 21 Лютий 2018

Сільські голови Міжгірщини відвідали Тячівську та Вільховецьку громади

Не повіриш, поки сам не побачиш. За таким принципом у Закарпатському центрі розвитку місцевого самоврядування організували спеціальний тур для сільських голів Міжгірщини. Їх доправили до вже існуючих територіальних громад, аби наочно показати ефективність децентралізаційної реформи.

Ми взяли сільських голів Міжгірського району. Тих, хто в перспективі виявив бажання і хоче об’єднуватись. Взяли їх, і повезли у ті громади, які на сьогоднішній день успішні, показують гарні результати, щоб вони перейняли досвід, поцікавились у голів як вони все починали, які зміни відбуваються, скільки коштів з’явилося у громади, і багато чого іншого.

Тячівська та Вільховецька громади були сформовані одними із перших. Ще у 2015-му році. Тепер вони є прикладами успішного розвитку інфраструктури. Відремонтовані дороги, освітлення вулиць, модернізовані школи та дитсадки, медичні установи тощо. Все це — завдяки збільшеним грошовим надходженням на місця.

Михайло ЦІРИК

голова Вільховецької ОТГ

Хочу сказати, що від децентралізації, від об’єднання населені пункти які приєдналися з меншими доходами, вони навіть більше отримали як до цього мали. У десятки разів. Тому, що до об’єднання деякі сільські ради мали мали власних надходжень біля 250 000 гривень. Але у кожну громаду яка приєдналася і об’єдналася, і ці населені пункти отримали на розвиток інфраструктури у минулому році від 3-х до 4 з половиною мільйонів гривень.

Результат роботи громад не пройшов повз увагу і сільських голів Міжгірщини. Зізнаються, результатом роботи реформи — приємно вражені.

Іван СОПКО

Лозянський сільський голова, Міжгірщина

Я не був прихильником адмінреформи, я лише прихильник того, щоб було краще, як громаді, так і державі. Але побачивши, що тут сталося за останній рік – півтори, я був вражений.

Дорога в нас в районі у жахливому стані. Особливо у таких тупикових селах, як моє рідне Лозянське. Ще центральну дорогу більш-менш ремонтують, але побічні села багато років не ремонтувались, і навіть немає перспективи, аби вони будувалися. Так як ми поїхали із Тячева до села Руське поле, рік тому я цю дорогу проїжджав у особистих справах і дорога була в такому стані як у нашому селі. Але тепер я здивований що там тепер дорога європейського типу.

Водночас, сільські голови констатують і про проблеми втілення децентралізації через певний рівень недовіри населення до реформи. Як виявилось, побоювання пов’язані здебільшого з недостатньою проінформованістю щодо змін.

Володимир ПОПОВИЧ

Голятинський сільський голова, Міжгірщина

Звичайно, з того наскільки громада знає про реформу, населення налаштоване протилежно. Всі думали, що сільську раду заберуть і за довідкою доведеться йти у центральну громаду. Але це все залишається на місцях. Звичайний перерозподіл по відділах і люди розподілені по відділах та по селах так як і було. Просто йде це більш централізовано, більш відповідально.

Але організатори переконані: такі заходи дозволять не тільки розвіяти сумніви щодо реформи, а й значно сприяти інформуванню населення про децентралізацію.

Міжгір'я NEWS