Четвер, 13 Серпень 2020
Головне меню
Транслятор
Ukrainian English Russian
Пошук
Авторизація
Повідомлення про корупцію
Банер
Зміни одне життя - Україна
Банер

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

З 25 листопада 2017 року стартувала щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», спрямована на попередження домашнього насильства, перш за все, по відношенню до дітей та жінок.

За неофіційними даними, від домашнього насилля потерпає кожна третя жінка. Реальну статистику зібрати майже неможливо, адже жінки не хочуть оприлюднювати «незручну і неприйнятну» тему. Для них – це соромно, принизливо, а може, як вони сподіваються, це було востаннє…

 

Історії жінок, які страждають від домашнього насилля, дуже різні. Хтось щодня під звичні образливі слова слухає, куди їй піти… Вона продовжує готувати борщ, прати, прасувати, міцніше стискає зуби і переконує себе в тому, що краще так, аніж ніяк. Хтось намагається дати деспоту здачі, а в результаті отримує ще більше «на горіхи». Комусь вистачає ляпаса, щоб зібрати речі та піти. Та більшість цих жінок переконані – їх ніхто не захистить. Це й об’єднує всі історії, оскільки з десяти жінок захищати свої  права конституційним шляхом наважаться, напевно, двоє. Та й ті в більшості випадків «ламаються», не дають справі «ходу», бо в країні з надзвичайно грамотно прописаними законами і правами, жінкам все ще соромно і страшно захищати своє життя.

Щоразу, коли вивчаєш питання стосовно причин виникнення насильства в сім’ях, особливо, де виховуються діти, спадає на думку вислів одного мудреця: «Ми не виховуємо дітей, вони дивляться на нас». Тобто, яке зерно виховання своїм власним прикладом батьки посіють у серцях дітей сьогодні, такі плоди пожинатимуть завтра для так званого престижу потрібного всім нам соціального інституту, як сім’я.

На жаль, сучасний період державотворення уособлює в собі ряд негативних факторів, котрі впливають на долю кожного українця: неоголошена війна на Сході України, збільшення кількості населення, котрі не в змозі оплатити не тільки комунальні послуги, але й так звану вартість свого здоров’я, підвищення тенденції до ряду захворювань серед дитячого населення, нестабільна економічна ситуація тощо.

Всі ці фактори можна назвати факторами ризику, перш за все, для тих сімей, які опиняються у складних життєвих обставинах не тільки з боку матеріального забезпечення, але й з моральної точки зору. Адже не кожна людина витримає ряд проблем, вирішення яких є першочерговим і, на жаль, не залежить тільки від неї. Тому багато людей, не витримуючи злиднів, вдаються до найгіршого – приниження своїх членів сім’ї, рукоприкладство, погрози, залякування, вбивства. Найчастіше це відбувається під дією алкоголю, яким «загладжують і вирішують» всі проблеми, або ж під дією наркотичних чи психотропних речовин. Про наслідки думають вже після того, як найстрашніше вже ними скоєно.

Однак, всі ці негативні сімейні прояви можна спостерігати не тільки у сім’ях із числа соціально незахищених категорій. Є чимало забезпечених сімей, де чоловікам подобається знущатися зі своїх жінок чи дітей, перекладаючи таким чином певні негаразди психологічного характеру на своїх рідних. Але робочі проблеми, негаразди в бізнесі, непорозуміння у колі друзів чи колег, фізичні чи моральні виснаження, ревнощі не дають права чоловікам занедбувати життя своїх найближчих людей – жінок, дітей, а іноді й батьків. Адже тільки вони здатні з розумінням віднестися до всіх ваших недоліків чи негараздів. Важко жити тоді, коли усвідомлюєш, що твоїм ворогом є близька людина.

Зважаючи на все це, можна сказати, що Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» повинна мати своє продовження майже щодня. Адже досить часто засоби масової інформації повідомляють нас про жахливі випадки у сім’ях (побиття малолітніх дітей, вбивство жінок, чоловіків чи дітей, суїциди тощо).

Чи спадало на думку вам, чому всі ці факти мають місце саме у сучасному світі новітніх технологій, комунікацій та системи розвитку громадянського суспільства?

Насамперед, однією з причин є збіднілий духовний світ людства. Адже здорова християнська мораль ніколи не вдається до вищенаведених фактів чи методів сімейного блага. Тому у кожному родинному інституті повинні побутувати норми християнської моралі та милосердя, котрі дають сили і терпіння подолати всі негаразди.

Не варто власноруч руйнувати фундамент сімейного благополуччя, занедбувати життя своїх дітей, дружин чи інших близьких людей. Адже життя – бумеранг. Рано чи пізно скоєний вами злочин принесе вам свої негативні наслідки, про які ви навіть не здогадуєтеся.

Як писав колись східний мудрець, поет Омар Хайям: «Не слід дратувати інших або гніватися самому, адже ми – тільки гості в цьому світі. Завжди треба думати холодною головою, бо у світі все закономірно: випромінюване вами зло до вас і повернеться…».

Цього року проведення зазначеної акції ми недаремно поєднали із благодійною акцією «З добром у серці», щоб показати людям, що добро і милосердя здатні врятувати цей жорстокий, брутальний і байдужий світ. Треба тільки вірити і сподіватися на краще навіть у цей нелегкий для нас час,  берегти та цінувати одне одного.

Завідувач сектору сім’ї та молоді

райдержадміністрації

Т.Горова

Останнє оновлення (04 грудня 2017)

 
Правова допомога
Банер
Місцеві вибори 2015
Банер
Електронне звернення
Банер
Для громадян з порушенням слуху
Банер
Офіційні веб-портали

1

12

в

Обласна "Гаряча лінія"
Банер
Календар новин
Держенергоефективність України
Банер
Банер
Статистика
На даний момент 45 гостей на сайті